AGT Kurye Kargo Takip Gönderi Sorgulama

AGT Kurye Kargo Takip Gönderi Sorgulama konusunda destek sunalım bu gün. AGT Kurye tarafından taşınan gönderilerin takibi, AGT Kurye Kargo Takip Sistemi ile kolay bir şekilde yapılabilir. Bu sistemde ise, diğer kargoların takip sistemlerinden farklı bir bilgi talebi yer alır.

Kargo takibi sayfasına gidildiğinde, ürünü gönderen kurum ya da firma isim bilgisi ve kargo takip numarası girilir. Bu bilgilere ek olarak sorgulama yapılırken soyadın ilk 2 harfinin de ilgili kutucuğa girilmesi gerekmektedir. 

AGT Kurye Kargo Takip Gönderi Sorgulama
AGT Kurye Gönderi Sorgulama

AGT Kurye Kargo Takip Nasıl Yapılır?

AGT Kurye ile gönderilen kargoların takibi, kargo takip numarası ile yapılır. AGT Kurye gönderi takip sistemine girildikten sonra, karşılaşılan ekranda 3 adet kutucuk bulunmaktadır. İlk kutucukta, gönderici adının seçilmesi gerekir.

AGT Kurye kullanarak kargo gönderen kurum ya da firmaların isimleri arasından, ilgili kargoya ait olan kurum ya da firma seçilir. Sonrasında ikinci boş kutucuğa kargo takip numarası girilmelidir. En son kutucuğa ise soyadın ilk 2 harfinin girilmesi gerekir.

Bu 3 kutucuk eksiksiz ve doğru bir şekilde doğrulandıktan sonra sorgulama işlemleri başlatılabilir. “Sorgula” butonuna basılarak sorgulama başlar ve AGT Kurye ’nin veritabanından çekilecek bilgiler ile kargoların anlık durumlarına dair bilgi alınır. 

Kargoların anlık bilgilerinin yer aldığı ekranda, bir grafik ile beraber kargonun nerede olduğu bilgileri yer alır. Aynı zamanda kargoyu gönderen kurum ya da firmanın ismi de yine bu ekranda görünecektir. Kargonun o an için bulunduğu aşama ile ilgili yapılabilecek işlemlere de yine bu ekran üzerinden ulaşılabilir. 

Kargonun bulunduğu aşamaya göre bazı işlemlerin yapılabilmesi mümkündür. Bu işlemlerden bazıları teslimat tarihinin değiştirilmesi, teslimat adresinin görüntülenmesi ve kargoyu teslim edecek olan kurye ile iletişime geçilmesidir.

Ayrıca teslimat esnasında ya da öncesinde kurye ile ilgili olumsuz bir durumla karşılaşıldığında, bu ekrandan bir şikayet bildiriminde bulunulması da mümkündür. 

Telefondan AGT Kurye Takibi Yapılır mı?

AGT Kurye müşteri hizmetleri aranarak, kargoların nerede olduğuna dair bilgi alınabilir. Bunun için 0850 480 76 77 numaralı hattan çağrı merkezine ulaşılması gerekmektedir. 

AGT Kurye takip numarası nereden bulunur?

AGT Kurye, kargo işlemleri tamamlandıktan sonra her kargo için bir takip numarası atar. Gönderi kargoya verildiği anda, AGT Kurye ile anlaşmalı banka ya da diğer kuruluşlar tarafından SMS ya da e-posta ile kişilere kargo takip numarası iletilir.

Kargo takip numarası ile gönderilerin mevcut durumu hakkında bilgi alınabilir. 0850 480 76 77 numaralı hattan çağrı merkezi aranarak da kargo takip numarası öğrenilebilir. 

AGT Kurye Kargo Takip Gönderi Sorgulama Detayları

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
 • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

AGT Kurye ile gönderi takibi yapılabilmesi için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar aşağıda sırası ile verilmiştir:

AGT Kurye Kargo Takip Gönderi Sorgulama Aşamaları

  1. AGT Kurye resmi web sitesine gidilir.
  2. Burada yer alan “Gönderi Takibi” sayfasına ilerlenir.
  3. Açılan sayfada 3 adet doldurulması gereken kutucuk bulunur. 
  4. İlk kutucuk için, kargoyu gönderen kurum ya da kuruluşun adı, AGT Kurye’nin anlaşmalı olduğu müşterin olduğu listeden seçilir.
  5. İkinci kutucuğa AGT Kurye kargo takip numarası girilir.
  6. Son kutucuğa ise soyadın ilk 2 harfi girilir.
  7. Bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde girildikten sonra aşağıda yer alan “Sorgula” butonuna basılır.
  8. Açılan ekrandan kargoların tam zamanlı durumlarına dair bilgi alınabilir ve o anda yapılması mümkün olan işlemler görülebilir.

AGT Kurye takip numarası nerede yazar?

AGT Kurye kargo takip numaraları, gönderi kargoya verildiği anda anlaşmalı olunan kuruluşlar tarafından ya da AGT Kurye tarafından müşterilere gönderilir. SMS ya da e-posta yolu ile kargo takip numaraları gönderilmektedir.

Kargo takip numarası tarafına ulaşmayan müşteriler, 0850 480 76 77 numaralı çağrı merkezini arayarak, kargolarının durumlarına dair ya da kargo takip numaralarına dair bilgi alabilirler. 

AGT Kurye ne zaman ulaşır?

AGT Kurye’nin teslimat süreleri genel olarak 3 (üç) iş günü olarak belirlenmiştir. Fakat AGT Kurye, teslimat sürelerine dair müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekler; gece teslimatı, hafta sonu teslimatı, aynı gün teslimat, tatillerde teslimat, randevulu/zaman dilimli teslimat vb. gibi teslimat seçenekleri olacak sayılabilir. 

Bunların yanında Express Teslim seçeneği de yine müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Bu seçenek ile 3 saat içerisinde gönderi teslimatları yapılmaktadır. Express Teslim seçeneği sadece Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul ve Antalya şehirleri için uygulanmaktadır. 

AGT Kurye Ücreti Ne Kadar?

AGT Kurye teslimat ücretleri, anlaşmalı olduğu kurumların uyguladıkları prosedürlere göre farklılık göstermektedir. Kullanılan hizmetin türüne göre kargo ücretlendirmeleri değişir. Kargonun gönderileceği mesafelerin de ücretler üzerinde etkisi vardır. AGT Kurye ile kargo gönderimlerinde ücret bilgileri, müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir. 


AGT Kurye Kargo Takip Gönderi Sorgulama Firma Genel Bilgiler

AGT Kurye Hakkında

AGT Kurye, 1993 senesinden beri e-ticaret sektörünün kargo teslimatlarını yapmakta olan bir kargo dağıtım şirketidir. Tüm Türkiye’de toplam 700 acente ve 2400 kurye ile hizmet vermektedir. 

AGT Kurye Genel Merkez İletişim

AGT Kurye Genel Merkezi İstanbul’da yer almaktadır. AGT Kurye genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

 

AGT Kurye Sosyal Medya İletişim Adresleri

AGT Kurye’nin resmi sosyal medya hesapları Twitter ve LinkedIn platformlarında bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

AGT Kurye Sosyal Medya Adresleri
Linkedinlinkedin.com/company/agtkurye/ 
Twittertwitter.com/agtkurye

AGT Kurye Çalışma Saatleri

AGT Kurye’nin herhangi bir şubesi bulunmamaktadır. Çalışma saatleri ise hafta içleri 09.00 – 22.00 olarak belirlenmiştir. Cumartesi günleri de aynı çalışma saatleri geçerlidir. Genel olarak ise, kuryeler dağıtımlarını saat 18.00 gibi bitirirler. AGT Kurye, olağanüstü durumlar olmadıkça Pazar günleri teslimat gerçekleştirmez.

AGT Kurye Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AGT Kurye takip numarası nerede yazar?

AGT Kurye, kargoları teslim aldıktan sonra her kargo için bir kargo takip numarası yaratır. Bu kargo takip numaraları ise, anlaşmalı kurumlar tarafından ya da AGT Kurye tarafından müşterilere SMS ya da e-posta yolu ile iletilir. Kargo takip numarasını öğrenmek isteyen müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip numaralarını öğrenebilirler. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0850 480 76 77 numarası aranmalıdır.

AGT Kurye kargo takip nasıl sorgulanır?

AGT Kurye kargo takip sorgulamasının yapılması için, AGT Kurye resmi sitesine gidilmesi gerekir. Burada gönderici ismi seçildikten sonra, kargo takip numarası ve soyadın ilk 2 harfi ile kargo takip sorgulaması yapılabilir.

AGT Kurye takip ne zaman gelir?

AGT Kurye kargoları, şeçilen teslimat seçeneklerine göre aynı gün, gece, hafta sonu, ertesi gün ya da belirli bir tarihte teslim edilebilir. Herhangi bir özel teslimat seçeneği seçilmediğinde ise, en fazla 3 (üç) iş günü içerisinde teslimatlar gerçekleştirilir.

AGT Kurye kargo takip nasıl yapılır?

Kargo takip numarası ve soyadın ilk 2 harfi ile, AGT Kurye kargo takip sistemine girildiği takdirde, kargo takip işlemleri yapılabilir. Bu sayfadan aynı zamanda kargoyu gönderen kurum ya da firma adı seçilmesi de gerekmektedir. Bilgiler girildikten sonra sorgulama başlatılır ve kargoların anlık durumları hakkında bilgi sahibi olunur.

AGT Kurye kargo takip numarası kaç haneli?

AGT Kurye kargo takip numaraları 7 haneden oluşmaktadır.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

AGT Kurye tarafından teslim edilen gönderilerde bir hasar tespit edilirse, vakit kaybedilmeden AGT Kurye’ye yazılı hasar bildirimi yapılması gerekir. Bunun için, başvuruda bulunan şahsın ad-soyad, T.C./VKN no, iletişim bilgileri ve gönderi bilgileri AGT Kurye’ye iletilmelidir.

AGT Kurye hafta sonu açık mı?

AGT Kurye’nin herhangi bir kargo şubesi yoktur. Kuryelerin kargo teslimatları için çalışma saatleri ise hafta içleri ve Cumartesi günler 09.00 – 22.00 saatleri olarak belirlenmiştir. Genel olarak teslimatlar 18.00’da bitirilmektedir. Pazar günleri ise dağıtım yapılmamaktadır.

AGT Kurye ücreti ne kadar 2022?

AGT Kurye birçok kurum ve firma ile iş birliği içerisinde olan bir dağıtım şirketidir. Anlaşmalı olduğu kurum ya da firmaların prosedürlerine göre, kargo ücretleri değişmektedir. AGT Kurye gönderimlerinde ücret bilgisi öğrenmek için, 0850 480 76 77 numarasından müşteri hizmetleri aranabilir.

1 Yorum

 1. Fuat demirtaş 19 Ekim 2022

Yorum Yap