Amazon Kargo Takip Gönderi Sorgulama

Amazon Kargo Takip işlemide diğerlerine oldukça benzer. Amazon üzerinden verilen siparişlerde kargo takipleri, yine Amazon üzerinden yapılmaktadır. Siparişlerim kısmına gidildiği takdirde, buradan kargoların mevcut durumları hakkında bilgi alınabilir. 

Amazon Kargo Takip

Aynı zamanda, Siparişlerim kısmında yer alan ürünlerin yanında bir kargo takip butonu kullanılarak da kargo takipleri yapılabilir. Bu butona basarak kargo takip numarası öğrenilebilir. Kargoyu getirecek olan firmanın kargo takip sistemine bu numara girilerek de kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Amazon Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Amazon ile verilen siparişlerde kargo takibinin yapılabilmesi için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

  • Amazon sayfasında yer alan Siparişlerim kısmına gidilir.
  • Takip edilmek istenen siparişin üzerine gelinir.
  • Siparişin yan tarafında yer alan “Kargo Takibi” düğmesine tıklanır. 
  • Burada yer alan kargo takip numarası ile, kargoyu getirecek olan kargo firmasının takip sistemine gidilir. 
  • Kargo takip numarası ile firmanın kargo takip sorgulama sistemi üzerinden kargo takipleri yapılabilir.

Amazon üzerinden de kargoların nerede olduğu, Siparişlerim kısmından öğrenilebilir. Aynı zamanda +90 811 213 0085 numaralı hattan müşteri hizmetlerine ulaşılarak da kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Telefondan Amazon Kargo Takibi Yapılır mı?

+90 811 213 0085 numaralı Amazon müşteri hizmetleri hattı üzerinden kargo takiplerinin yapılması mümkündür. 

Amazon Kargo takip numarası nereden bulunur?

Amazon kargo takip numaraları, sipariş oluşturulduktan sonra siparişi getirecek olan kargo şirketleri tarafından müşterilere SMS ya da e-posta yolu ile iletilir. Aynı zamanda Amazon sayfasında yer alan Siparişlerim kısmında yer alan ürünlerin yanındaki Kargo Takibi butonu üzerinden de, kargo takip numaralarına erişilebilir. 

Kargo takip numaraları ile, kargo şirketlerinin kargo takip sistemleri üzerinden kargo takipleri yapılabilir. Bunun için ilgili firmanın resmi sitesine girilmelidir. Sonrasında kargo takip sistemine gidilmesi gerekir ve buraya kargo takip numarası girilir. Bu numara ile sorgulama yapıldığı takdirde, kargoların anlık konumları ve teslimat tarihleri öğrenilebilir. 

Amazon Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

Amazon kargo takip sorgulamaları, Siparişlerim kısmında yer alan Kargo Takibi butonuna tıklanarak öğrenilen kargo takip numaraları ile, kargoyu getirecek firmanın kargo takip sistemi üzerinden yapılabilir.

Aynı zamanda Amazon sayfasından Siparişlerim kısmından da kargoların anlık durumları hakkında bilgi alınabilir. +90 811 213 0085 numaralı müşteri hizmetlerinden de kargo takip sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Amazon kargo takip numarası nerede yazar?

Amazon ile sipariş oluşturulduktan sonra SMS ya da e-posta ile kargo şirketleri tarafından kargo takip numaraları gönderilir. Amazon sayfasındaki Siparişlerim kısmından yer alan ürünlerin yanındaki “Kargo Takibi” butonuna tıklanarak da kargo takip numaraları öğrenilebilir. 

Amazon Kargo ne zaman ulaşır?

Amazon Prime üyeliği ile bazı şehirlerde 1 günde teslimat imkanları sunulmaktadır. Standart teslimat süreleri ise, anlaşmalı olunan kargo şirketlerine göre değişiklikler gösterir. Genel olarak en geç 3 (üç) iş günü içerisinde teslimatlar yapılır.

Amazon Kargo Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime üyeleri için siparişlerde kargo ücretlendirmeleri yapılmaz. Standart teslimatlar için ise kargo ücretleri 11.90 TL olarak belirlenmiştir. 

Türkiye’deki siparişlerde 100 TL ve üzeri siparişlerde, kargolar ücretsiz olarak Amazon tarafından müşterilere sunulur. 

Amazon Hakkında

Amazon, Washington merkezli kurulan bir e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış, ve yapay zeka şirketidir. Çok uluslu bir Amerikan şirketi olan Amazon, Google, Apple, Microsoft, ve Facebook şirketleri ile birlikte B.D. bilgi teknolojisi endüstrisindeki “En Büyük Beş Şirket” listesine girebilmeyi başarmıştır.

Amazon Türkiye Genel Merkez İletişim

Amazon Türkiye Genel Merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Amazon Türkiye genel merkez açık adres ve telefon bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Adres: Esentepe Mahallesi, Büyükdere Cad, Bahar Sk. No: 13/50 D:Kat: 21, 34394 Şişli
  • Telefon: (0850) 390 21 53

Amazon Türkiye Sosyal Medya İletişim Adresleri

Amazon Türkiye’nin sadece bir adet resmi sosyal medya hesabı vardır. Bu hesap, Instagram platformunda bulunmaktadır. Bu hesaba ait bağlantı linkli ve ait olduğu sosyal medya platformu aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Aras Kargo Sosyal Medya Adresleri
Instagraminstagram.com/amazon.tr/

Amazon Kargo Çalışma Saatleri

Amazon Türkiye; MNG Kargo, Aras Kargo ve Kolay Gelsin kargo şirketleri ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Amazon kargolarının teslimat ve çalışma saatleri ise bu şirketlerin çalışma saatlerine göre değişiklikler gösterir. 

Kolay Gelsin kargo şirketi, haftanın her günü 08.00 – 23.00 arası teslimat yapmaktadır. Diğer kargo şirketleri ise Pazar günleri kargo teslimatı yapmamaktadır. Ayrıca 23.00’a kadar teslim de yine diğer kargo şirketleri tarafından yapılmamaktadır.

Amazon Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amazon kargo takip numarası nerede yazar?

Amazon kargo takip numarası, siparişler oluşturulduktan sonra ilgili kargo şirketi tarafından müşterilere SMS ya da e-posta yolu ile gönderilir. Aynı zamanda Siparişlerim sayfasında yer alan ürünlerin yanında bulunan Kargo Takibi butonuna tıklandığı zaman da, kargo takip numarası öğrenilebilir. 

Amazon kargo takip nasıl sorgulanır?

Amazon üzerinden öğrenilen kargo takip numarası ile ya da müşterilere SMS ya da e-posta ile iletilen kargo takip numaraları ile kargo takip sorgulamaları yapılır. Kargo takip sorgulamaları, anlaşmaları kargo şirketlerinin resmi siteleri üzerinde yer alan kargo takip sistemleri üzerinden gerçekleştirilir.

Amazon kargo takip ne zaman gelir?

Amazon kargo teslim süreleri, anlaşmalı olunan kargoların teslimat sürelerine göre değişiklikler gösterir. Prime üyeliklerinde teslimatlar 1 (bir) gün içerisinde gerçekleştirilir. Standart teslimatlarda ise teslimat süreleri 3 (üç) iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Amazon kargo takip nasıl yapılır?

Amazon üzerinden Siparişlerim kısmına gidilerek kargo takipleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda kargo takip numaraları ile, kargoyu getirecek olan kargo şirketinin kargo takip sistemleri üzerinden de kargolar takip edilebilir.

Amazon kargo takip numarası kaç haneli?

Amazon siparişlerinde teslimatlar farklı kargo şirketleri tarafından yapılmaktadır ve kargo takip numaraları da yine bu şirketler tarafından müşterilere iletilmektedir. Bu yüzden, kargo takip numaralarının belirli bir formatı yoktur. Farklı firmaların oluşturduğu kargo takip numaralarının hane sayıları ve içerdikleri karakterlerin türleri de farklılık gösterebilmektedir.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

Amazon müşteri hizmetleri aranarak kargo hasar bildirimleri yapılabilir. +90 811 213 0085 numaralı müşteri hizmetleri aranarak hasarlı kargo bildirimleri yapılabilmektedir. Aynı zamanda kolay iade ile adresten alınan kargolar da, iade sebebi olarak hasarlı olarak bildirilebilirler.

Amazon hafta sonları kargo teslimatı yapar mı?

Amazon farklı kargo firmaları ile anlaşmalı olduğu için, hafta sonları teslimat durumları da firmalara göre değişiklik gösterir. Amazon’un çalıştığı kargo şirketlerinden bazıları Cumartesi ve Pazar günleri de teslimat yapmaktadır. Fakat bazı kargo şirketleri ise Pazar günleri hizmete kapalıdır ve Cumartesi günleri tam gün çalışmamaktadırlar.

Amazon Kargo ücreti ne kadar 2022?

Amazon Prime üyeleri için siparişlerde herhangi bir kargo ücreti alınmamaktadır. Prime üyeleri siparişlerini ücretsiz kargo olarak oluşturabilmektedirler. 

Standart siparişlerde ise, kargo ücretleri 11.90 TL olarak belirlenmiştir. Türkiye içerisinde verilen siparişlerde, sipariş tutarının 100 TL’yi aşma durumlarında, Amazon yine herhangi bir kargo ücreti istemez. 100 TL’yi geçen siparişler, ücretsiz kargo olacak şekilde teslim edilirler.

Yorum Yap