Hepsijet Kargo Takip Gönderi Sorgulama

Hepsijet Kargo Takip bu gün ele alacağımız konu. Hepsijet Kargo, Hepsiburada sitesinin kendi hizmeti olan kargo firmasıdır. Hepsiburada Kargo takip numarası ile kargoların anlık olarak hangi aşamada ve nerede olduğu takip edilebilir. Aynı zamanda 0850 558 03 33 numarasından Hepsiburada müşteri hizmetlerine ulaşarak da kargo takip sorgulaması yapılabilir.

Hepsijet Kargo Takip
Hepsijet Kargo Takip

Hepsijet Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Hepsijet Kargo tarafından gönderilen kargoların takiplerinin yapılabilmesi için hepsiburada.com adresine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra “Siparişlerim”menüsüne gidilmesi gerekmektedir.

Burada takip edilmek istenen ürünün listeden seçilmesi gerekir. Bu seçim yapıldıktan sonra açılacak ekrandan “Kargo Takip” işlemlerine dair görülen linkin tıklanması gerekir.

Bu linke tıklandıktan sonra Hepsiburada Kargo’nun sitesine yönlendirme yapılır ve ilgili kargonun nerede olduğu ekranda belirir. 

Hepsijet Kargo Takip işlemi için Hepsijet Kargo’nun kendi sitesi üzerinden de kargo takibi direkt olarak yapılabilir. Hepsijet Kargo’nun gönderi sorgulama ekranından, gönderi takip numarası ile kargo takip sorgulaması yapılabilir.

Bunun için, kargo takip numarasının biliniyor olması gerekir. Kargo takip numarasını bilmeyen müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirler. 

Telefondan Hepsijet Kargo Takibi Yapılır mı?

Hepsijet Kargo tarafından gelecek olan kargoların takipleri telefon üzerinden de yapılabilir. İnternet üzerinden kargo takibi yapamayan müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak da kargo takip işlemlerini gerçekleştirebilirler. 

Siparişlere ait kargo takip numaraları, Hepsijet resmi web sitesinde “gönderi takibi” alanına girilmelidir. Bu şekilde kargo takipleri yapılabilir. Kargo takip numaralarını bilmeyen müşteriler ise 0850 558 03 33 numaralı hattan müşteri hizmetlerine ulaşarak kargo takip sorgulamlarını gerçekleştirebilirler. 

Hepsiburada Kargo takip numarası nereden bulunur?

Hepsijet Kargo, HepsiBurada üzerinden siparişler oluşturulduktan sonra, ilgili telefon numarasına SMS yollayarak ya da kayıtlı e-posta adresine mail atarak kargo takip numaralarını müşterilere iletir.

SMS ya da e-posta almayan müşteriler ise, ürünleri satın aldıkları satıcı ile iletişime geçerek kargo takip numaralarını öğrenebilirler. Aynı zamanda müşteri hizmetleri ile iletişime geçip, kişisel bilgilerini doğruladıktan sonra da kargo takip numaraları öğrenilebilir. 

Hepsiburada Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

Hepsijet gönderi takip sistemi ile kolay bir şekilde kargo takibi yapılabilmektedir. Hepsijet Kargo ile kargo takip sorgulama yapılabilmesi için internet sitesine gidilmesi gerekir. İnternet sitesinde yer alan gönderi takip kısmına, gönderi takip numarasının girilmesi gerekir. Son olarak Gönderi Sorgula butonu ile sorgulama gerçekleştirilir. 

Kargo şirketinin birlikte iş yaptığı ortaklardan herhangi birinden alışveriş yapıldığı takdirde, müşterilere bu ortaklar tarafından bir kargo takip numarası gönderilir. Bu numara sayesinde gönderi takip sistemi üzerinden kolayca takip sorgulama işlemleri yapılır. 

Hepsijet kargo takip numarası nerede yazar?

Hepsijet Kargo takip numarası veya hepsiburada kargo takip numarası, alışveriş gerçekleştirildikten sonra sisteme kayıtlı telefon numarasına SMS olarak ya da kayıtlı mail adresine e-posta olarak gönderilir. Kargo takip numarası tarafına ulaşmayan müşteriler ise, müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip numaralarını öğrenebilirler.

Hepsijet Kargo ne zaman ulaşır?

Hepsijet Kargo teslimat süreleri satıcılara ve teslimat mesafelerine göre değişiklikler göstermektedir. 600 kilometre ila 1200 kilometre arası gönderim mesafelerinde teslimat süreleri minimum 1 (bir) iş günü; maksimum 6 (altı) iş günü olarak belirlenmiştir.

1200 kilometre üzeri gönderim mesafelerinde ise teslimat süreleri minimum 2 (iki) iş günü; maksimum 6 (altı) iş günü olarak belirlenmiştir. Olağanüstü durumlarda kargo teslimat sürelerinde uzamalar meydana gelebilir.

Hepsijet Kargo Ücreti Ne Kadar?

Hepsijet Kargo ücretlerinde belirli bir standart tarife uygulaması uygulanmamaktadır. Gönderilerin ağırlığına ve boyutuna göre kargo ücretlendirmeleri değişir. Hepsiburada kargo genel olarak ise en hafif ve boyut olarak en küçük kargolarda ücretlendirmeler 10 TL ila 12 TL arasında değişmektedir. Kargoların ağırlığı ve boyutları arttıkça, ücretlerde de artış görülür. 

Hepsijet Kargo Hakkında

Hepsijet Kargo, Türkiye’nin 81 iline kargo ve dağıtım hizmetleri veren bir kargo şirketidir. HepsiBurada e-ticaret platformuna bağlı olarak kurulmuştur.

2000’den fazla taşımacı, 50’den fazla taşıma filo aracı ve 250’den fazla ofis çalışanı ile tüm ülkeye hizmet vermektedir. Her geçen gün daha da büyüyen bir marka haline gelmiştir. 

Hepsijet Kargo Genel Merkez İletişim

Hepsijet Kargo Genel Merkez, İstanbul Şişli’de yer almaktadır. Hepsijet Kargo genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Adres: Kuştepe Mah. Mecidiyeköy Yolu Cad. Trump Towers Kule 2 Kat:2 No:12 34387 Şişli, İstanbul
  • Telefon: 0850 558 03 33
  • Resmi web sitesi: www.hepsijet.com 

Hepsijet Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

Hepsijet Kargo’nun resmi Twitter, Instagram ve LinkedIn hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Hepsijet Kargo Sosyal Medya Adresleri
Twittertwitter.com/hepsijet
Instagraminstagram.com/hepsijet/
LinkedInlinkedin.com/company/hepsijet/
Hepsijet Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

Hepsiburada Kargo Çalışma saatleri

Hepsiburada Kargo müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca müşterilerine hizmet vermektedir. Çağrı merkezi ise 08:00 – 01:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Hepsiburada kargo çalışma saatleri ise 08:30 – 18:30 ‘a kadar çalışmaktadır. 

Hepsijet Kargo Çalışma Saatleri

Hepsijet Kargo genel hizmet saatleri hafta içleri 08.30 – 18.30 olarak belirlenmiştir. Cumartesi günleri ise 08.30 – 15.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hepsijet kargo Pazar günleri hizmet vermemektedir. Hepsijet Kargo ayrıca dini bayramlarda ve resmi tatillerde de hizmete kapalıdır. 

Hepsiburada Kargo teslim süreleri ise bulunulan yerdeki çalışanlara bağlı olarak 19.00 ve 21.00’a kadar uzayabilmektedir. 

Hepsijet Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hepsijet kargo takip numarası nerede yazar?

Hepsijet Kargo, alışveriş tamamlandıktan sonra sisteme kayıtlı telefon numarasına SMS yolu ile kargo takip numarası gönderir. Aynı zamanda sistemde bir mail adresi kayıtlı ise e-posta yolu ile de kargo takip numarası gönderimi yapılabilir. Kargo takip numarası tarafına iletilmeyen ya da numarayı kaybeden müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak numaralarını öğrenebilirler.

Hepsiburada kargo takip nasıl sorgulanır?

Hepsiburada Kargo takip numarası ile, gönderi sistemi üzerinde kargo takipleri yapılabilir. Hepsijet Kargo’nun resmi sitesinde yer alan gönderi sistemine gidilmesi ve buraya kargo takip kodunun girilmesi gerekir. Kod girildikten sonra sorgulama başlatılır ve saliseler içerisinde kargonun mevcut durumu ekranda belirir.

Hepsijet kargo takip ne zaman gelir?

Hepsijet kargo teslimat süreleri mesafeye ve göndericiye bağlı olarak değişir. 1200 kilometreye kadar olan gönderimlerde teslimat süreleri 1 ila 6 iş günü arasında değişir. 1200 kilometreden fazla mesafelerde ise teslimatlar 2 ila 6 iş günü arasında değişmektedir.

Hepsiburada kargo takip nasıl yapılır?

Hepsiburada Kargo üzerinden kargo takip yapabilmek için Hepsijet resmi sitesine gidilip, gönderi takip sistemine kargo takip kodu girilmelidir. Kod girildikten sonra kargo sorgulaması yapıldığı takdirde ekrana kargonun mevcut durumu yansıyacaktır.

Hepsijet Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

Hepsijet Kargo takip numaraları genel olarak 10 haneli olarak oluşturulurlar. Fakat bu durum değişiklik gösterebilir.

Hepsijet Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

Hasarlı kargoların bildirimlerinin yapılabilmesi için Hepsjiet’in oluşturdupu özel Hasar Tazmin ekibine ulaşılması gerekmektedir. Bu ekibe ulaşıldıktan sonra tazmin dilekçesi hazırlanır ve “fatura.kayipcalinti@hepsijet.com” adresine bu dilekçe gönderilir.

Hepsijet Kargo hafta sonu açık mı?

Hepsijet Kargo Cumartesi günleri 8.30 – 15.30 arası hizmet vermektedir. Pazar günleri ise kapalıdır. Kargo teslimat saatleri ise bölgelerdeki personellere bağlı olarak 19.00 ve 21.00 saatlerine kadar uzayabilir.

Hepsijet Kargo ücreti ne kadar 2022?

Hepsijet Kargo’nun ücretlendirmelerde uyguladığı standart bir tarife yoktur. Kargo ücretleri satıcıya, kargonun boyutuna ve kargonun ağırlığına göre değişiklik gösterir.

Yorum Yap