Kargo Ev Eşyası Taşırmı? ( 2023 Fiyatları )

Kargo Ev Eşyası Taşırmı?  Tabiki Evet.  Gereği gibi prosedürlere uygun paketlenen ev eşyalarını kargolar taşır. Ancak tabiki kargo firmalarının Kargo Taşıma Standartları vardır. Bu standartlara uygun olduğu takdirde kargo ile eşya taşıma işlemi yapılabilir.

Zira Kargo taşımacılığı, malları bir yerden başka bir yere taşımak için tasarlanmış bir nakliye şeklidir. Yük taşımacılığı olarak da bilinen kargo taşımacılığı, tipik olarak ticari satışa yönelik ürünleri için kullanılır.

Fakat kargo sadece bununla sınırlı değil. Posta gibi unsurlar da nakliye amacıyla kargo olarak kabul edilebilir. Nitekim firmalar yada bireyler birbirlerine zarf göndermek istediklerinde kargo firmalarını tercih edebiliyor.

Kargo Ev Eşyası Taşıyormu?

Evet. Yukarıdaki tüm işlemlere ek olarak kargo firmaları eşya taşıma işlemide yapar. Bunu yukarıda Kargo Ev Eşyası Taşırmı? Sorusuna verdiğimiz cevapla tescillemiş olduk.

Kısaca, ürünleri şirketlerden son tüketicilere taşımak için kullanılan bir paket teslimat hizmetinden, tüm konteynerleri bir limandan diğerine taşıyan bir nakliye hizmetine kadar, hem bireylere hem de şirketlere sunulan çok sayıda farklı kargo taşımacılığı vardır. Bütün bunları detaylı olarak inceleyeceğiz.


Kargo Taşımacılığı Nasıl Gerçekleşir

Kargo taşımacılığı kara, hava veya deniz yoluyla gerçekleşebilir. Hava taşımacılığı en hızlı olma eğilimindedir ve hızlı taşınması gereken ürünler için kullanılabilir. Ancak kargo uçaklarının bakımı ve uçuşları oldukça maliyetlidir.  Dolayısı ile en pahalı kargo modelidir.

Kara taşımacılığı, ürünleri bir kıta veya ulusun sınırları içinde taşımak için, kargonun tren veya kamyonla seyahat etmesi için kullanılırken, deniz taşımacılığı kargoyu okyanus boyunca taşımak için kullanılır.

Kargo, aynı kıtadaki farklı limanlar arasında deniz yoluyla da taşınabilir, çünkü bu, bu malların kara yoluyla taşınmasından daha ucuz veya daha uygun olabilir. Görüldüğü gibi farklı metodlarla kargo taşımacılığı yapılabiliyor.

Biz şimdi bu taşımacılık ağının Kargo Ev Eşyası Taşırmı bölümü ile ilgili detayları aktaralım. Zira ana çıkış noktamız bu. Dahası asıl merak edilen konu olması açısından oldukça önemli. Kargo Ev Taşımacılığı konusundaki detaylarla okuyucularımızın zihnindeki sorularıda cevaplamış olacağız.

Kargo Ev Eşyası Hangi Standartlarda Taşır

Evet kargo ev eşyası taşır. Tabi bunun belli başlı kuralları var. Her kargo firması ev eşyası taşıma konusunda belirli bazı standartlar düzenlemiştir. Örneğin Aras Kargo Ev Eşyası Taşıma standartları olarak şu maddeleri belirlemiştir. Maddeler şöyle;

  • Koliler halinde sandık içine konulmuş olmalı.
  • Bütün ev eşyaları kargo standartlarına uygun yapıda olmalı.
  • Kargo firması ve müşteri karşılıklı sorumluluk belgesi imzalanmalı.
  • Taşıma işlemi standart olarak sigortasız yapılır.
  • Bu tip gönderi ücretleri göndericiden tahsil edilir.
  • Aynı zamanda tercihe göre şubeden indirimsiz fatura ile teslim alınabilir.

Daha detaylı bilgi için Aras Kargo Taşıma Standartları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Diğer kargo firmalarınında ev eşyası taşıma kuralları hemen hemen aynıdır. Fakat normal kargo firmalarının haricinde birde Ambar Kargo Ev Taşıma hizmetleri bulunuyor. Bazı ambar kargolar adeta evden eve nakliye yada şehirler arası ev taşıma şirketleri gibi son derece kapsamlı hizmet sunar.

Ek olarak Kargo firmaları ile neleri gönderebileceğiniz maddeler halinde belirlenmiştir. Örneğin Yurt İçi Kargo bunun için oldukça geniş kapsamlı bir gönderi rehberi hazırlamıştır. Detaylar için Yurt İçi Kargo Gönderi Rehberi sayfasından neleri gönderip neleri gönderemeyeceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Kargo Ev Eşyası Taşırmı  konusunu biraz daha detaylandıralım. Sürecin sonunda herşey zihninizde netleşmiş olacaktır.

Kargo şirketleri kutu veriyor mu?

Evet. Kargo şirketleri göndereceğiniz kargonun ölçülerine  uygun olarak standart boyutlarda hazırlanmış kutular veriyor. Tabi bu kutularda ücrete dahil. Verilen kutulardan herhangi birini seçerek göndereceğiniz şeyi paketleyebilirsiniz. Daha sonra kargo firmasına gönderilerinizi teslim edip taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Bu arada ideal bir kargo paketleme işlemi için Kargo Paketleme Nasıl Yapılır makalemizide okuyabilirsiniz.

 

Boş Kutu Nereden Nasıl Bulunur?

Yukarıdaki belirttiğimiz gibi kargo firmaları kutu veriyor. Ancak kutuya ayrıca ödeme yapmak istemiyorsanız Ev taşımak için koli yada kutu ihtiyacınızı her mahallede bulunan büfeler, zincir marketler, kırtasiyeler, mağazalar gibi çok sayıdaki işletmeden temin edebilirsiniz.

 

Kargo İle Beyaz Eşya Gönderimi Varmı?

Kargo ile beyaz eşya gönderilirmi  Ya da Kargo ile buzdolabı gönderme hizmeti alabilirmiyiz? gibi sorular sorabilirsiniz.  Şöyle cevap verelim : Çoğu kargo firması yalnızca anlaşmalı firmalarına bu hizmeti vermekte.

Bunun haricinde bireysel olarak beyaz eşya gönderimi yapmak istediğinizde kargo firmaları bazı prosedürler gereği bunu kabul etmez.

Çünkü kargo firmalarının yukarıda belirttiğimiz gibi bazı taşıma standartları vardır. Bunun dışına çıkmaları ise özel şart ve anlaşmalar dahilinde mümkün değildir. Sonuç itibariyle zaten amaçları kargo taşıma olduğu için bu son derece normal.

Şunuda belirtelim. Kargo firmaları 59 kilodan daha ağır gönderileri taşımıyor. Taşıma esnasında zarar görebilir mantığı ile hareket ettikleri için bu hem kendi güvenilirlikleri hem göndericinin güvenliği için oldukça önemli.

 

Ambar Kargo Ev Taşıma ve Nakliyat Ambarları

Nakliyat Ambarı genelde taşınacakların depolandığı, kolilere yerleştirilip taşımaya hazır hale getirildiği büyük depolardır. Ev eşyası yada benzeri hacimli büyük kargo işlemlerinde kargo firmaları ile gönderim yapılamıyor.

Zira kargo firmaları bu konuda sadece anlaşmalı olduğu firmalara hizmet veriyor. Fiyatlarda son derece yüksek olunca bireysel olarak tercih edilmiyor.

Bu aşamada bireysel gönderi sahipleri için Ambar kargo hizmetleri devreye giriyor. Ambar kargo firmaları taşınacak yükleri gönderici firmadan yada şahıslardan alarak ambarda depolar.

Daha sonra aynı yöne gidecek benzeri tüm gönderiler bir araya getirilir. Tek nakliye aracını dolduracak kadar koli araca yüklenir ve transfer işlemi başlar. Böylece taşıma işlemi daha ekonomik olur.

 

Ev Eşyası Taşıma Fiyatları 2023

Kargo Ev Eşyası Taşırmı  noktasından fiyatlar aşamasına geldik. Ancak artık konu hakkında daha ok detaya vakıfsınız.  Ev eşyası taşıma fiyatları gidilecek yok ve eşya miktarına göre belirleniyor. Tabi günümüzde fiyatların hızlı değişmeside oldukça etkili bir sebep. Ancak kabaca genel bir fiyat vermek gerekirse 2023 ev taşıma fiyatları 2.000 TL – 7.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.


Sonuç

Kargo Ev Eşyası Taşırmı?  Sorusu ile giriş yaptık. Aşama aşama soruyu cevapladık. Ev eşyası taşıma fiyatları bölümüne geldiğimizde artık konu netlik kazanmış oldu. Baştada belirttiğimiz gibi evet kargolar ev eşyasıda taşır. Ancak bunun belli başlı bazı prosedürleri var.

Her bir kargo şirketi bu prosedürleri kendi web sayfalarında detaylı olarak belirtmiştir. Bu konudaki  ana odak noktaları kırılma yada bozulma riskine karşı büyük çaplı eşyalar taşınmaması. Taşıma işlemi ise ancak anlaşmalı olduğu firmalar için geçerli. Tabi buda belirli sınırlar dahilinde.

1 Yorum

  1. Murathan Bilgiç 21 Kasım 2022

Yorum Yap