Sürat Kargo Takip Gönderi Sorgulama

Sürat Kargo Takip ve İletişim Sürat Kargo’nun sunduğu kargo takip hizmeti sayesinde son derece kolay. Sürat Kargo tarafından gönderilen kargoların takibi için, kargo takip numarasına ihtiyaç vardır. Aynı zamanda 0850 202 02 02 numaraları hattan müşteri temsilcilerine ulaşarak da kargo takibi yapılabilir. 

sürat kargo takip
Sürat Gönderi Sorgulama

Sürat Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Sürat Kargo Takip sürecinin başarılı olması için, Sürat Kargo resmi sitesi üzerinden kargo takip sistemine gidilmesi gerekir. Burada yer alan kutucuğa kargo takip numarası girildiği takdirde, kargo takibi yapılabilir. Aynı zamanda Sürat Kargo şubelerine gidilerek ya da müşteri hizmetleri aranarak da kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Telefondan Sürat Kargo Takibi Yapılır mı?

Sürat Kargo tarafından yollanan gönderiler için telefon üzerinden kargo takibinin yapılması mümkündür. Takip işlemlerini telefon üzerinden gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, 0850 202 02 02 numarasından arama yapabilirler.

Müşteri temsilcileri ile kargo takip numarası paylaşıldığı takdirde, kargonun mevcut durumu hakkında bilgi alınabilir. Kargo takip numaralarını bilmeyen vatandaşlar ise, kişisel bilgilerini vererek kimlik doğrulaması yaptıkları takdirde, kargo takip numaralarını öğrenebilirler.

Sürat Kargo takip numarası nereden bulunur?

Sürat Kargo tarafından gönderilen kargoların takip numaraları, kargo işlemleri gerçekleştirilirken verilen belgenin üzerinde yer almaktadır. Online alışveriş sitelerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ise, kargo takip numaraları müşterilere SMS ya da e-posta ile iletilmektedir. 

Tarafına kargo takip numarası iletilmeyen vatandaşlar, müşteri hizmetlerini arayarak kişisel bilgi sorularına doğru cevap verdikten sonra kargo takip numaralarını öğrenebilirler. Sürat Kargo şubelerine gidilerek de kargo takip numaralarının öğrenilmesi mümkündür 

Sürat Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

Sürat Kargo resmi web sitesine girildiği takdirde burada yer alan kargo takip sorgulama sistemine gidilerek, kargo takip sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kargo takip sorgulama işlemlerini yapabilmek için, Sürat Kargo tarafından verilen kargo takip numarasına sahip olunması gerekmektedir.

Bu kargo takip numarasının sisteme girilmesi sonucunda karşılaşılan ekranda, kargonun anlık olarak nerede olduğu bilgisi yer alır. Aynı zamanda kargonun hangi tarih ve saatte teslim edileceği bilgileri de bu ekranda belirecektir.

Sürat kargo takip numarası nerede yazar?

Sürat Kargo tarafından gönderilen kargolar için kargo takip numaraları, gönderinin oluşturulduğu esnada verilen belgenin üzerinde yazmaktadır. Herhangi bir online alışveriş sitesinden gerçekleştirilen alışverişler de ise, site tarafından ya da satıcılar tarafından müşterilere SMS ya da e posta ile kargo takip numaraları yollanmaktadır. 

Kargo takip numarasını bilmeyen vatandaşlar, müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirler. Aynı zamanda Sürat Kargo şubelerine giderek de kargo takip numaralarını öğrenilmesi mümkündür.

Sürat Kargo ne zaman ulaşır?

Sürat Kargo teslimat süreleri, kargonun boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak değişmektedir. Aynı zamanda gönderilmek istenen adresin, gönderici adresine olan uzaklığı da kargo sürelerini etkilemektedir. Genel olarak Sürat Kargo teslimat süreleri 1 ila 2 iş günü arasında değişmektedir.

Sürat Kargo Ücreti Ne Kadar?

Sürat Kargo ücretlerinde gönderilmek istenen kargonun boyut ve ağırlıklarına göre değişiklikler gözlemlenebilir. Şehir içi kargolarda 0 ile 2 kilogram arası kargolar için ücretlendirmeler, 19.58 TL ila  27.66 TL arasında değişmektedir. 

Şehirlerarası gönderimlerde ise 1 kilo kargo ücreti 35.76 TL ila  52.27 TL arasında değişmektedir. 2 kilo kargo ücretleri ise 42.11 TL ila 60.70 TL arasında değişmektedir. Şehirler arası gönderimlerde Sürat Kargo 3 kiloluk kargo gönderim ücretleri ise 46.25 TL ila 70.97 TL  arasında değişiklikler göstermektedir.

Sürat Kargo Hakkında

Sürat Kargo, İstanbul merkezli bir Türk Lojistik şirketi olarak 2003 senesinde kurulmuştur. 2015 senesine kadar Kaynak Holding’e ait olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 2015 senesinin Temmuz ayında ise bağlı olduğu tüm şirketlerle birlikte TMSF’ye devredilmiştir.

Sürat Kargo Genel Merkez İletişim

Sürat Kargo Genel Merkez, İstanbul Şişli’de yer almaktadır. Sürat Kargo genel merkez açık adres, telefon ve e-posta adresi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Adres: Bahçelievler, Port Plaza, Bosna Blv No: 146 D:12, 34688 Üsküdar/İstanbul
  • Telefon: (0212) 410 30 30
  • Mail adresi: info@suratkargo.com.tr 

Sürat Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

Sürat Kargo’nun resmi Twitter, Instagram, Facebook ve LinkedIn hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Sürat Kargo Sosyal Medya Adresleri
Twittertwitter.com/SuratKargoTR
Facebookfacebook.com/suratkargo
Instagraminstagram.com/suratkargotr/
LinkedInlinkedin.com/company/suratkargotr/

Sürat Kargo Çalışma Saatleri

Sürat Kargo çalışma saatleri hafta içi 8.30 – 18.00 saatleri arasındadır. Cumartesi günleri 09.00 – 14.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sürat Kargo, pazar günleri hizmet vermemektedir.

Sürat Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sürat kargo takip numarası nerede yazar?

Sürat Kargo tarafından gönderilen gönderilerin takip edilebilmesi için gerekli olan kargo takip numarası, gönderi işlemleri gerçekleştirirken müşterilere verilen belgenin üzerinde yer almaktadır. 

Sürat kargo takip nasıl sorgulanır?

Sürat Kargo resmi sitesinde bulunan kargo takip sistemi sayesinde, kargo takipleri sorgulanabilir. Kargo takip sorgulamasının yapılabilmesi için bir kargo takip numarasını ihtiyaç duyulmaktadır. Müşteri hizmetleri aranarak ya da şubelere gidilerek de kargo takip sorgulaması yapılabilir. Kargo takip sorgulaması sonucunda öğrenilecek bilgiler; kargonun mevcut yeri, kargonun teslimatı için kaç aşamanın kaldığı ve teslimatı ile ilgili tarihi ve saati bilgileri olarak sayılır.

Sürat kargo takip ne zaman gelir?

Sürat Kargo teslimat süreleri kargonun gönderilmek istendiği mesafelere göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak 1 ila 2 iş günü içerisinde kargo teslimatları gerçekleştirilir.

Sürat kargo takip nasıl yapılır?

Sürat Kargo ile kargo takip işlemlerinin yapılabilmesi için resmi web sitesine gidilerek kargo takip numarası ile sorgulama yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda müşteri hizmetleri aranarak ya da şubeye gidilerek ve kargo takip işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür.

Sürat Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

Sürat Kargo tarafından gönderilen kargoların takip edilebilmesi için gereken kargo takip numarası 14 haneden oluşmaktadır. Bu kargo takip numaraları sadece rakamlardan oluşurlar ve online işlemlerde kargo takibinin yapılabilmesine yararlar.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

Sürat Kargo tarafından gönderilen gönderilerde herhangi bir hasar tespit edildiği takdirde, vakit kaybetmeden yazılı olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Bir hasar tespit dilekçesinin şubelere iletilmesi sonucunda, tazmin süreci başlatılır.

Sürat Kargo hafta sonu açık mı?

Sürat Kargo hafta sonları Cumartesi günleri 09.00 – 14.30 saatleri arasında hizmete açıktır.  Pazar günleri ise hizmet vermemektedir.

Sürat Kargo ücreti ne kadar 2022?

Sürat kargo ücretleri, kargonun gönderilmek istendiği adresini uzaklığına ve kargonun ağırlık ve boyutlarına göre değişiklikler göstermektedir. 

Şehir içi gönderimlerde 0 ile 2 kilogram arası kargolar için 19.58 TL ila 27.66 TL arasında ücretlendirmeler gerçekleştirilmektedir.

Şehirlerarası gönderimlerde ise 1 kiloya kadar olan kargolar 35.76 TL ila 52.27 TL arasında; 2 kiloya kadar olan kargolar 42.11 TL ila 60.70 TL arasında; 3 kiloya kadar olan kargolar ise 46.25 TL ila 70.97 TL arasında değişmektedir.

1 Yorum

  1. Serra 6 Ekim 2022

Yorum Yap