Trendyol Express Kargo Takip Gönderi Sorgulama

Trendyol Express Kargo Takip sistemi ile, kolay bir şekilde kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir. Kargo takip numarasının bu sisteme girilmesi sonucunda, Sorgula butonuna basılarak kargoların anlık olarak nerede olduğu öğrenilebilir.

Aynı zamanda, Trendyol Express Kargo müşteri hizmetleri aranarak da kargoların durumuna dair bilgi alınabilir. 0850 759 15 15 numarası ile Trendyol Express Kargo müşteri hizmetlerine ulaşılabilir.

trendyol express kargo takip
Trendyol Gönderi Sorgulama

Trendyol Express Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Trendyol Express Kargo Takip işleminin yapılabilmesi için öncelikle bir kargo takip numarasına sahip olunması gerekmektedir. Kargo takip numarasının sisteme girilmesi sonucunda Sorgula butonuna basılarak, kargonun anlık olarak nerede olduğuna dair ve ne zaman teslim edileceğine dair bilgilere ulaşılabilir.

Trendyol Express Kargo Takip Sistemi’nin aldığı bilgiler direkt olarak veritabanından geldikleri için, kargoların tam zamanlı bilgileri müşterilere aktarılmış olur. 

Telefondan Trendyol Express Kargo Takibi Yapılır mı?

Telefon üzerinden Trendyol Express Kargo takibinin yapılması mümkündür. Gönderilerin son durumu Trendyol Express müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir. Bunun için 0850 759 15 15  numaralı çağrı merkezi aranmalıdır.

Çağrı merkezi arandığı takdirde, müşteri temsilcisi kargo takip numarasını isteyecektir. Kargo takip numarası verildiği takdirde, müşteri temsilcisi kargo ile ilgili güncel bilgileri müşteriye aktarır.

Kargo takip numarası olmayan müşteriler ise, müşteri temsilcilerine vermiş oldukları kişisel bilgiler sonucunda, kargoların durumu ile ilgili bilgi alabilirler.

Kimlik doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra, kargo takip numaralarını da yine müşteri hizmetlerinden öğrenebilirler. Kargo takip numaraları öğrenildikten sonra, bir sonraki kargo takip sorgulama işlemleri online olarak çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Trendyol Express Kargo takip numarası nereden bulunur?

Trendyol Express Kargo takip numaraları, siparişler oluşturulduktan sonra SMS ya da e-posta ile müşterilere iletilmektedir.

Kargo takip numarası tarafına iletilmemiş ya da kargo takip numaralarını kaybetmiş olan müşteriler ise, müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip numaralarını öğrenebilir. Müşteri hizmetlerinin kimlik doğrulamak için soracağı kişisel sorulara doğru yanıt verildiği takdirde, kargo takip numaraları öğrenebilir.

Trendyol Express Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

Trendyol Express Kargo üzerinden kargo takip sorgulama yapabilmek için bir kargo takip numarasını ihtiyaç duyulmaktadır. Kargo takip numarasının Trendyol Express Kargo takip sistemine girilmesinden sonra, Sorgula butonuna tıklanarak kargo takip sorgulama yapılır. 

Saliseler içerisinde gerçekleştirilen işlem sonucunda, Trendyol Express Kargo veritabanından alınan bilgiler ekrana yansır. Böylece kargonun nerede olduğu ve ne zaman teslim edileceği gibi bilgiler müşteriye verilmiş olur.

Trendyol Express kargo takip numarası nerede yazar?

Trendyol Express Kargo takip numaraları, siparişler oluşturulduktan sonra sisteme kayıtlı olan telefon numarasına SMS ile iletilir. Aynı zamanda siparişi oluşturan kişinin e-posta adresine de mail olarak gönderilir.

Trendyol Express Kargo ne zaman ulaşır?

Trendyol Express Kargo teslimat süreleri, kargonun boyutuna ve gönderileceği yerin uzaklığına göre değişiklikler gösterebilir. Kargoların ne zaman teslim edileceği ise kargo takip sistemi üzerinden sorgulanabilir. Aynı zamanda 0850 759 15 15 numaralı çağrı merkezi aranarak da kargolarım ne zaman teslim edileceği bilgisine ulaşılabilir.

Trendyol Express Kargo Ücreti Ne Kadar?

Trendyol Express kargo ücretleri standart bir tarife uygulanmamaktadır. Kargo ücretleri  gönderinin boyut ve ağırlığına göre değişiklikler gösterir. Aynı zamanda kargonun gönderileceği mesafenin de kargo ücretleri üzerinde direkt olarak bir etkisi bulunmaktadır. Kargo ücretleri sipariş oluşturulurken müşterilere bildirilir.

Bazı durumlarda belirli bir limitin üzerindeki siparişlerde ücretsiz kargo kampanyası uygulanabilir. Kargonun ücretsiz olma durumu da yine ödemeden önceki aşamada müşterilere bildirilir.

Trendyol’un uyguladığı dönemsel kampanyalar kapsamında da yine ücretsiz kargo imkanı müşterilere sunulabilir.

Trendyol Express Kargo Hakkında

Trendyol Express Kargo, 2018 senesinden beri deneyimli saha ekipleri ile müşterilere hizmet vermektedir. E-ticaret sektöründe lider markalardan biri olan Trendyol online alışveriş platformu, 2018 senesinden beri Trendyol Express Kargo ile hizmet vermektedir. 

Trendyol Express Kargo, ilk önce sadece İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve günümüzde 81 ile yayılmayı başarmıştır.

Trendyol Express Kargo Genel Merkez İletişim

Trendyol Express Kargo Genel Merkez, İstanbul Sarıyer’de yer almaktadır. Trendyol Express Kargo genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Adres: DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş. Maslak Mahallesi Büyükdere Caddesi (Spine Plaza) No:243 İç Kapı No:19 Sarıyer/İstanbul
  • Telefon: 0850 759 15 15
  • Resmi web sitesi: trendyolexpress.com/ 

Trendyol Express Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

Trendyol Express Kargo, Trendyol e-ticaret platformuna ait bir kargo hizmeti olduğu için ayrı bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.

Trendyol Express Kargo Çalışma Saatleri

Trendyol Express Kargo hafta içleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.  Cumartesi günleri de yine 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmete açıktır. Trendyol Express Kargo, Pazar günleri hizmet vermemektedir.

Trendyol Express Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Trendyol Express kargo takip numarası nerede yazar?

Trendyol üzerinden bir sipariş oluşturulduğu takdirde, sistemde kayıtlı telefon numarasına SMS ile kargo takip numarası iletilmektedir. Yine siparişi oluşturan kullanıcıya ait sistemde kayıtlı olan mail adresine de kargo takip numarası iletilmektedir.

Trendyol Express kargo takip nasıl sorgulanır?

Sipariş oluşturulduktan sonra müşterilere iletilmiş olan kargo takip numarası ile birlikte, Trendyol Express Kargo takip sistemine girildiği takdirde, kargo takip sorgulaması yapılabilir. 

Trendyol Express kargo takip ne zaman gelir?

Trendyol Express Kargo teslim süreleri kargolara ve satıcılara göre değişiklikler gösterebilir. Kargo teslimatları ne zaman yapılacağı bilgisi ise kargo takip sistemi üzerinden edinilebilir. Kargoların ne zaman teslim edileceğine dair bilgiler müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenilebilir.

Trendyol Express kargo takip nasıl yapılır?

Gönderilerin son durumuna dair bilgi, kargo takip numaraları ile Trendyol Express Kargo Takip Sistemi üzerinden yapılabilir. Aynı zamanda 0850 759 15 15 numaralı çağrı merkezi üzerinden de kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir.

Trendyol Express Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

Trendyol Express Kargo takip numaraları genel olarak 13 haneden oluşmaktadır.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

Taşıma esnasında kargolarda oluşan hasarlar vakit kaybedilmeden satıcı iletişim kanalları üzerinden bildirilmelidir. 0850 759 15 15 numaralı çağrı merkezi üzerinden de hasar bildirimleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda, Trendyol Express resmi internet sitesinde yer alan iletişim formunu doldurulması ile de hasar bildirimlerini gerçekleştirilebilmektedir.

Trendyol Express Kargo hafta sonu açık mı?

Trendyol Express Kargo Cumartesi günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise hizmete kapalıdır.

Trendyol Express Kargo ücreti ne kadar 2022?

Trendyol Express kargo ücretleri satıcıya ve kargonun içerisindeki ürünlere göre değişiklikler gösterebilir. Kargo ücretleri ödeme yapılmadan önce müşterilere bildirilir. Bazı mağazalarda belirli bir alt limit geçildiği takdirde, kargolar ücretsiz olarak müşterilere sunulmaktadır.  Trendyol’un dönemsel olarak uyguladığı kampanyalar kapsamında ise herhangi bir alt limit olmaksızın kargo ücretsiz olarak müşterilere sunulabilir. 

Kargoların ücretsiz olup olmadığı, ödeme gerçekleşmeden müşterilere bildirilir. Ücretsiz olmayan kargolarda, kargo ücretinin ne kadar olacağı da yine ödeme yapılmadan müşterilere bildirilmektedir.

Yorum Yap