Ucuz Kargo Göndermek İçin 7 Yöntem ( 2023 )

Ucuz Kargo Göndermek  istiyorsunuz. Bu son derece haklı bir istek. Üstelik günümüz şartlarında kendi ekonominizi düşünmek durumundasınız. Uzaktaki bir sevdiğinize hediye aldınız. Kargo ile göndermeniz gerekiyor. Ancak kargo ücretleri arttı. Fiyatlar cep yakan cinsten.

Endişelenmeyin. Bu makalemiz sizin için. Ucuz Kargo Göndermek konusunda başucu rehberiniz olacak. Ucuz kargo göndermenin 5 yöntemini sizler için derledik. Detaylandırdık. Nasıl yapacağınızı adım adım açıkladık. Çayınız kahveniz ve not almak için ajandanız hazırsa başlayalım.

 

Ucuz Kargo Göndermek İçin Etkili Yöntemler

1 – Gönderinizden Büyük Kutu Kullanmayın

Ucuz Kargo Göndermek için ilk kuralımız uygun kutu kullanımı. Ödeyeceğiniz ücret kargonun gideceği yol uzunluğu, kutu ölçüleri ( desi ) ağırlığı gibi unsurlara bağlı.  Bu yüzden asla göndereceğiniz üründen daha büyük kutu kullanmayın.

Hatta örneğin 2 – 3 parça ayrı ayrı ürün gönderimi yapıyorsanız hepsini tek kolide gönderin. Onları 3 ayrı koliye bölüp gönderirseniz üç ayrı kargo ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz. Buna gerek yok. Sonuçta önemli olan kargonun yerine gitmesi.

İdeal kutu seçimi ve paketleme için Kargo Paketleme Nasıl Yapılır makalemizi okuyabilirsiniz.


2 – Kampanya ve İndirimleri Takip Edin

Kargo şirketleri zaman zaman indirim yapabiliyor. Kargo şubelerini arayıp fiyat indirimlerini sorabilirsiniz. Ayrıca birçok firma gibi kargo şirketleride mobil uygulama kullanan müşterileri için indirim uygulayabiliyor.

Bununla birlikte Anneler, babalar,sevgililer günü gibi özel zamanlardaki indirimleri göz ardı etmeyin. Ek olarak indirim kodu sitelerini takip etmeyi asla ihmal etmeyin. Zira bu siteler kargo firmaları içinde indirim kodu sunabiliyor.

Hemen hatırlatalım : Örneğin şu sıralar Yurt İçi Kargo ‘nun Turkcell, Mobil Müşteri ve ‎Polsan Kampanyası gibi indirim kampanyaları var.  Şuradan -> Yurt İçi Kargo indirim kampanyaları sayfasını inceleyebilirsiniz. Bu tür kampanyaları mutlaka değerlendirin.


3 – Evdeki Boş Koliyi Kullanın  

Ucuz Kargo Göndermek konusunun 3. Maddesi kendi kutunuzu kullanmak. Zira kargodan temin edeceğiniz kutuya ekstra ücret ödersiniz. Kutu fiyatı çokta yüksek olmayabilir. Ancak amacımız tasarruf ve ucuz kargo göndermek ise, 15 – 20 TL kutu parasının cebinizde kalması daha iyi.

 

4 – SMS Bildirimi Tercih Etmeyin

Çünkü kargonun gönderim ve teslimat aşamaları ile ilgili SMS bildirimleri ek ücrete tabi.  Gönderinizi kargoya teslim ederken SMS bildirimi istemediğinizi söyleyin.

Fakat merak endişelenmeyin. Eğer bu makaleyi okuyorsanız internet kullanmayı biliyorsunuz demektir. Bu durumda kargo takibi işlemini size verilen takip kodu ile rahatlıkla internet üzerinden adım adım yapabilirsiniz.

 

5 – Şubeden Şubeye Gönderim Yapın

Kargo firmaları adresten alım, adrese teslim şeklinde kargo gönderimlerinde ek ücret alır. Dolayısı ile şubeden alınan kargoların fiyatları daha ucuzdur.

Adrese teslim kargo gönderimi ile şubeden teslim alınacak şekilde gönderi arasında çok fazla olmasada bir fiyat farkı vardır. Bu farkın cebinizde kalmasını istiyorsanız şubeden teslim alınacak şekilde gönderebilirsiniz.

 

6 – Hediyenizi İnternetten Alın

Uzaktaki bir yakınınıza yada sevgilinize hediye göndereceksiniz. Alacağınız hediyeyi internetten alın. Çoğu firma ücretsiz kargo seçeneği sunar.

Dahası gönderilecek kişinin adresini verip o adrese gönderimi sağlayabilirsiniz. Böylece ek olarak kargo ücreti ödemek durumunda kalmazsınız.  Zira gidip bir mağazadan alıp kargoya vererek göndermek isterseniz mutlaka kargo ücreti ödemek durumunda kalacaksınız.


7 – Mutlaka Fiyat Karşılaştırması Yapın

Hediye aldınız. Kargo göndereceksiniz. Çok güzel. Ancak öncesinde detaylı bir fiyat araştırması yapın. Bu aşamada işiniz zor değil. Kargo şirketlerinin web sitelerine girin.  Fiyat hesaplama sayfası göreceksiniz.

Nereden nereye göndereceğinizi,  gönderinin türünü, kolinin boyutlarını girin. Ücret hesaplanıp ekrana çıkacaktır. Karşılaştırma yaparak en uygun fiyatlı kargo firmasını tespit edebilirsiniz. Küçükte olsa aradaki fark sizde kalacaktır.

 

Sonuç

Hepimizin kargo firmaları ile mutlaka en az bir defa işi oluyor. Uzakta olan yakınlarımıza hediye yada bir ihtiyaç maddesi göndermek durumunda kalabiliyoruz.

Bu durumda karşımıza yüksek kargo ücretleri çıkabilir. Elbette kargo firmalarının ücretleride kendileri açısından son derece makul olabilir.

Zira fiyat artışlarının hız kazandığı bir zaman dilimindeyiz. Onlarında kendilerine göre gider kalemleri var. Artan maliyetleri karşılamak durumundalar.

Fakat bununla birlikte sizde kendi kişisel ekonominizi düşünmek zorundasınız. Bunun için çok sayıda geçerli sebebiniz var.

Bizde bütün bunları dikkate alarak sizler için Ucuz Kargo Göndermek  isteğinize hitap eden etkili yöntemler hazırlayıp sunduk. Onları madde madde uyguladığınız takdirde oldukça hesaplı kargo gönderimi yapabileceksiniz.

6 Yorum

  1. Ümit tokcan 18 Kasım 2022
  2. Kemal beyazit 3 Aralık 2022
  3. mardinli serhat 6 Aralık 2022
  4. Volkan taşdemir 8 Aralık 2022
  5. Fatih Akın 25 Ocak 2023
  6. İsmet Altın 15 Nisan 2023

Yorum Yap