Yurtiçi Kargo Takip Gönderi Sorgulama

Yurtiçi Kargo Takip konusunda zorlanmayacaksınız. Çünkü Yurt İçi kargo gönderimi sırasında size verilen gönderi kodları ile yapılan sorgulamalar sonucunda kargoların nerede olduğuna dair bilgiler edinilebilir.

Müşteri hizmetleri aranarak da kargoların güncel durumuna dair bilgiler alınabilir. 444 99 99 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşılabilir. En yakın Yurtiçi Kargo şubesine gidilerek de kargo takibinin yapılması mümkündür.

yurtiçi kargo takip
Yurtiçi Gönderi Sorgulama

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo tarafından teslim edilecek olan kargoların takibinin yapılabilmesi için, Yurtiçi Kargo takip sistemine girilmesi gerekmektedir.

Burada yer alan kutucuğa, kargo takip numarası girilir. Kargo takip numarası girildikten sonra, sorgulama başlatılır ve Yurtiçi Kargo veritabanından alınan anlık bilgiler ışığında, kargonun nerede olduğu bilgisi ekranda belirir.

Telefondan Yurtiçi Kargo Takibi Yapılır mı?

Telefon üzerinden Yurtiçi Kargo gönderi takibinin yapılması mümkündür. Bunun için, Yurtiçi Kargo çağrı merkezinin aranması gerekmektedir. Bunun için 444 99 99 numaralı hattan çağrı merkezine ulaşılabilir.

Görüşme sırasında çağrı merkezi temsilcisine kargo takip numarası bildirildiği takdirde, kargonun güncel durumuna dair bilgi alınabilir.

Kargo takip numarası tarafına iletilmeyen ya da kargo takip numarasını kaybeden müşteriler ise, müşteri temsilcisinin yapacağı kimlik doğrulamasından sonra kargo takip numaralarını öğrenebilirler.

Yurtiçi Kargo takip numarası nereden bulunur?

Kargo takip numarası, kargo işlemleri gerçekleştirirken müşterilere verilen belgenin üzerinde yer almaktadır. Online olarak gerçekleştirilen alışverişler sonucunda ise, SMS ya da e-posta ile müşterilere kargo takip numarası iletilmektedir. 

Kargo takip numarasını bilmeyen müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak ya da en yakın Yurtiçi Kargo şubelerine giderek numaralarını öğrenebilirler.

Yurtiçi Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
 • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

Yurtiçi Kargo tarafından gönderilecek olan gönderilerin takip sorgulamalarının yapılabilmesi adına, 12 haneli bir kargo takip numarasını ihtiyaç duyulur.

Bu kargo takip numarasının Yurtiçi Kargo Takip Sistemi’ne girilmesi sonucunda, kargoların durumuna dair güncel bilgiler ekranda yer alacaktır.

Yurtiçi kargo takip numarası nerede yazar?

Kargo takip numaraları, kargo işlemleri gerçekleştirirken verilen belgelerin üzerinde yazar. Online gerçekleştirilen alışverişlerde ürün teslimatları

Yurtiçi Kargo firması tarafından gerçekleştirilecek ise, siparişler oluşturulduktan sonra SMS ya da e-posta ile müşterilere kargo takip numarası iletilir.

Yurtiçi Kargo ne zaman ulaşır?

Yurtiçi Kargo teslimat süreleri, kargonun boyut ve ağırlıklarına göre değişiklikler göstermektedir.  Aynı zamanda kargonun gönderileceği adresin uzaklığına göre de teslimat süreleri değişiklikler gösterir.

600 kilometreye kadar olan kargo gönderim işlemlerinde, minimum 1 iş günü, maksimum 3 iş günü olacak şekilde teslimatlar gerçekleştirilir.

600 ile 1200 kilometre arasındaki teslimatlarda ise minimum 1 iş günü, maksimum 3 iş günü olacak şekilde kargolar teslim edilmeye çalışılır.

1200 kilometreden daha uzak kargo gönderimlerinde ise minimum 2 iş günü, maksimum 4 iş günü olacak şekilde teslimatlar gerçekleştirilir.

Yurtiçi Kargo Ücreti Ne Kadar?

Yurtiçi kargo ücretleri, kargonun şehir içi ya da şehir dışı gönderim seçeneklerinden hangisine bağlı olarak gönderileceğine dair değişiklikler gösterir. 

Şehiriçi gönderimlerde 1 kiloya kadar kargolar 9.90 TL olarak ücretlendirilir. 1 ila 2 kilo arasındaki kargolar ise 14.41 TL olarak ücretlendirilir. 2 ila 3 kilo arasındaki kargo gönderim ücretleri ise 15.55 TL olarak belirlenmiştir.

Yurtiçi Kargo Hakkında

Yurtiçi Kargo, 1982 senesinde Dr. İbrahim Arıkan tarafından, Arıkan Holding çatısı altında kurulmuştur. 

Günümüzde 18 bölge müdürlüğü, 33 Kargo aktarma merkezi, 1200’den fazla şubesi ve 20 binden fazla çalışanı ile Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. 60 binin üzerindeki araç filosu ile, 81 ilin her yerine her gün on binlerce teslimat gerçekleştirmektedir.

Yurtiçi Kargo Genel Merkez İletişim

Yurtiçi Kargo Genel Merkez, İstanbul Sarıyer’de yer almaktadır. Yurtiçi Kargo genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

 • Adres: Ayazağa mahallesi Kemerburgaz caddesi No: 10 D Blok Vadi Koru Sarıyer / İstanbul
 • Telefon: 0212 365 2365
 • Faks: 0212 365 2479

Yurtiçi Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

Yurtiçi kargonun resmi Twitter, Instagram, Youtube, Facebook ve LinkedIn hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Yurtiçi Kargo Sosyal Medya Adresleri
Twittertwitter.com/yurticikargo
Instagraminstagram.com/yurticikargo/
LinkedInlinkedin.com/company/yurticikargo/
Youtubeyoutube.com/c/yurticikargoservis
Facebookfacebook.com/yurticikargo

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Yurtiçi Kargo hafta içleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cumartesi günleri 09.00 – 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise hizmete kapalıdır. 

Yurtiçi Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yurtiçi kargo takip numarası nerede yazar?

Yurtiçi Kargo takip numaraları, kargo işlemleri gerçekleştirirken müşterilere verilen belgenin üzerinde yer almaktadır. Kargo takip numaralarını müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmek de mümkündür.

Yurtiçi kargo takip nasıl sorgulanır?

Kargo takip işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için, bir kargo takip numarasına sahip olunması gerekmektedir. Bu kargo takip numarası ile Yurtiçi Kargo’nun kargo takip sistemine girilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında sorgulama başlatılarak veritabanından anlık olarak çekilecek olan bilgiler ile kargo takibi gerçekleştirilir.

Yurtiçi Kargo müşteri hizmetleri aranarak da kargo takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Bunun için 444 99 99 numarasının aranması gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine gidilerek de kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir.

Yurtiçi kargo takip ne zaman gelir?

Yurtiçi Kargo teslimat süreleri, kargonun gönderileceği mesafeye göre değişiklikler gösterebilir. Genel olarak minimum 1 maksimum 4 iş günü içerisinde kargo teslimatları gerçekleştirilmektedir.

Yurtiçi kargo takip nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo teslimat süreleri, kargonun gönderileceği mesafeye göre değişiklikler gösterebilir. Genel olarak minimum 1 maksimum 4 iş günü içerisinde kargo teslimatları gerçekleştirilmektedir.

Yurtiçi kargo takip nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo tarafından gönderilecek olan gönderilerin takibinin yapılabilmesi için, bir kargo takip numarasını ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kargo takip numarası ile Yurtiçi Kargo takip sistemine girildiği takdirde, veritabanından anlık olarak alınan bilgiler ile kargoların güncel durumları hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Aynı zamanda Yurtiçi Kargo müşteri hizmetleri aranarak da, müşteri temsilcisine verilecek olan kargo takip numarası ile kargo hakkında bilgi alınabilir. Kargo takip numarası bilinmiyor ise müşteri temsilcisinin soracağı kişisel sorulara doğru cevap verilerek, kargoların nerede olduğuna dair bilgi alınabilir. Bir sonraki kargo takip sorgulamalarının online olarak çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, müşteri temsilcisinden kargo takip numarası öğrenebilir. 

Yurtiçi Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

Yurtiçi Kargo tarafından teslim edilecek olan kargoların takiplerinin yapılabilmesi için gerekli olan kargo takip numaraları genelde 12 haneden oluşmaktadır.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

Yurtiçi Kargo tarafından teslim edilen kargolarda herhangi bir hasar saptandığı takdirde, vakit kaybetmeden bildirim yapılması gerekmektedir. Yurtiçi Kargo şubelerine ya da hizmet biriminin bağlı olduğu Yurtiçi Kargo Bölge Müdürlüğü’ne yazılı olarak hasar bildirimleri yapılabilir.

Yurtiçi Kargo hafta sonu açık mı?

Yurtiçi Kargo, Cumartesi günleri 09.00 – 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise hizmet açık değildir. 

Yurtiçi Kargo ücreti ne kadar 2022?

2022 senesi itibarıyla, 1 kiloya kadar olan kargolarda 9.90 TL;  1 ila 2 kilo arası kargolarda 14.41 TL;  2 ila 3 kilo arası kargolarda ise 15.55 TL ücretlendirme yapılmaktadır. Kargoların gönderileceği mesafeler de yine ücretler üzerinde etkilidir.

7 Yorum

 1. Berataydin 30 Eylül 2022
 2. Öner Teslen 30 Eylül 2022
 3. Eda esin 30 Eylül 2022
 4. Melek yildizhan 30 Eylül 2022
 5. Serra 30 Eylül 2022
 6. enes 30 Eylül 2022
 7. Emre polat 30 Eylül 2022

Yorum Yap