DHL Kargo Takip Gönderi Sorgulama

DHL Kargo Takip konusunda bilgilendirme yapalım bu gün. DHL Kargo ile kargo takibi yapabilmek için, takip numarasına ihtiyaç vardır. DHL Kargo izleme ve takip sistemi üzerinden, kargoların anlık durumları hakkında bilgi alınabilir.

dhl kargo takip
DHL Kargo Takip

DHL Kargo Takip Nasıl Yapılır?

DHL Kargo Takip yapılabilmesi için bir kargo takip numarası gerekir. Bu kargo takip numarasının DHL Kargo İzleme ve Takip Sistemi’ne girilmesi gerekir. Kod girildikten sonra başlatılan sorgulama ile kargoların anlık olarak nerede olduğu öğrenilebilir. 

Kargo takip numarasını kaybeden ya da bu numara tarafına hiç iletilmemiş müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Müşteri hizmetleri aranarak kişisel bilgi doğrulaması yapıldığı takdirde, kargo takip numaraları da öğrenebilir. Kargo takip numarası öğrenildikten sonra, bir sonraki sorgulamalar online olarak 7/24 internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Telefondan DHL Kargo Takibi Yapılır mı?

Telefon ile DHL Kargo tarafından gönderilen kargoların takibinin yapılması mümkündür. Bunun için müşterilerin 444 00 40 numarasını aramaları gerekmektedir. Müşteri temsilcine verilen kargo takip numarası ile kargoların tam zamanlı olarak nerede olduğu bilgisi alınabilir. Müşteri temsilcilerinden kargolara dair farklı bilgilerin alınması da mümkündür.

Kargo takip numarasına sahip olmayan müşterilerin ise, müşteri temsilcisine bu durumu söylemeleri gerekmektedir. Bu müşterilerin, telefondan müşteri temsilcisine verecekleri bir kargo takip numaraları olmadığı için, öncelikle kargo takip numaralarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Kargo takip numaraları, müşteri temsilcisi tarafından söylenebilir fakat bunun için bir kimlik doğrulamasının yapılması gerekir. Kimlik doğrulamasının yapılabilmesi için, müşteri temsilcisinin sorduğu kişisel sorulara doğru yanıt verilmesi gerekir. Genellikle TC kimlik nunmarası ve isim soy isim bilgileri ile kimlik doğrulaması yapılabilmektedir. 

DHL Kargo takip numarası nereden bulunur?

DHL Kargo,  kargo gönderim işlemleri esnasında müşterilerine bir belge teslim eder. Kargo takip numarası bu belgenin üzerinde yer almaktadır.

Bir online alışveriş sitesi üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin kargo takipleri yapılmak istendiği takdirde, alışveriş gerçekleştikten sonra müşterilere SMS ya da e-posta yolu ile iletilen kargo takip numarası ile bu istek gerçekleştirilebilir.

Tarafına SMS ya da e-posta yolu ile bir kargo takip numarası iletilmeyen müşteriler, satıcıları ile iletişime geçerek kargo takip numaralarını öğrenebilirler. Aynı zamanda DHL Kargo müşteri hizmetleri aranarak da kargo takip numarası öğrenilebilir.

DHL Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

DHL Kargo ile gönderilen kargoların takip sorgulamaları, DHL Kargo resmi sitesinde bulunan kargo takip sistemi ile yapılır. Kargolama esnasında müşterilere verilen kargo takip numaralarının bu sisteme girilmesi ile gönderilerin tam zamanlı durumları öğrenilebilir. Kargo takip numaraları, online alışverişlerde ise SMS ya da e-posta ile müşterilere gönderilir. 

Kargo takip numarası öğrenildikten sonra, DHL Kargo resmi web sitesine girilir. Burada yer alan Express takip alanına tıklanır. Açılan sayfaya kargo takip numarası girilir. Kod girildikten sonra sorgulama başlatılır ve kargo ile ilgili tüm detaylar ekranda belirir. İleri butonuna tıklanarak detaylı bilgiler öğrenilebilir. 

DHL konşimento sorgulaması yapılarak da kargonun nerede olduğu, bir sonraki varış yeri ve zamanı bilgileri öğrenilebilir.

DHL kargo takip numarası nerede yazar?

DHL Kargo ile gönderilen gönderilerinin kargo takiplerinin yapılabilmesi için bir kargo takip numarası gereklidir. Bu kargo takip numarası rakamlardan ve harflerden oluşan eşsiz bir numaradır. Bu numara DHL Kargo tarafından müşterilere kargo gönderimlerinde verilen belgenin üzerinde yer alır. 

Online alışverişlerde ise müşterilere satıcılar tarafından ya da DHL Kargo tarafından SMS ya da e-posta ile kargo takip numaraları gönderilir.

Kargo takip numarası tarafına ulaşmayan müşteriler, alışveriş yaptıkları siteden satıcıları ile iletişime geçerek numaralarını öğrenebilirler. Aynı zamanda DHL Kargo müşteri hizmetleri aranarak da kargo takip numarasının öğrenilmesi mümkündür.

DHL Kargo ne zaman ulaşır?

DHL Kargo teslimat süreleri 1 ila 3 iş günü arasında değişiklikler gösterir. Bu değişikliklerin sebepleri arasında göndericinin gönderdiği saatler, gönderim mesafesi ve kargo boyutları yer alır.

DHL Kargo Ücreti Ne Kadar?

DHL Kargo, kargo ücretlendirmelerinde kesin ve net olarak bir prosedür uygulamamaktadır. Kargoların boyutlarına, ağırlıklarına ve gönderim mesafelerine göre ücretlendirmeler değişmektedir.

Kargoların yurt içine ya da yurt dışına gönderilme durumlarının da ücretler üzerinde doğrudan bir etkisi bulunmaktadır.

DHL Kargo ile gönderim yapılmak istendiğinde, resmi web sitesi üzerinden ilgili kargonun boyut ve ağırlıklarına göre ücret hesaplamaları yapılabilir. Aynı zamanda, sitede yer alan ücret hesaplamaları esnasında gönderilmek istenen mesafe de göz önünde bulundurulur.

DHL Kargo Hakkında

DHL, Adrian Dalsey, Larry Hillblom ve Robert Lynn tarafından 1969 senesinde kurulan bir lojistik şirketidir. Kurulduğu günden sonra kısa süre içerisinde sektörün önemli ayaklarından biri haline gelmeyi başarmıştır. Günümüzde tüm Dünya kapsamında lojistik sektörünün lideri haline gelmiştir. 220’den fazla ülkede 380.000’den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir. 

DHL Kargo Genel Merkez İletişim

DHL Kargo Genel Merkez, İstanbul’da yer almaktadır. DHL Kargo genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

DHL Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

DHL Kargo’nun resmi Youtube, Instagram, Facebook ve LinkedIn hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

DHL Kargo Sosyal Medya Adresleri
Youtubeyoutube.com/user/dhl
Instagraminstagram.com/dhl_global/
Facebookfacebook.com/dhl
LinkedInlinkedin.com/company/dhl/

DHL Kargo Çalışma Saatleri

DHL Kargo, hafta içleri her gün 09.00 – 18.00 saatleri arasında açıktır. Cumartesi günleri 09.00 – 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise hizmete kapalıdır. 

DHL Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DHL kargo takip numarası nerede yazar?

DHL kargo takip numaraları, müşterilere verilen belgede yer almakta olan rakam ve harflerden oluşan bir koddur. Online alışverişlerde ise SMS ya da e-posta ile müşterilere iletilir.

DHL kargo takip nasıl sorgulanır?

DHL kargo takip numarası ile internet üzerinden kargo takip sorgulama işlemleri yapılabilir. Ayrıca müşteri hizmetleri aranarak da kargo takiplerinin yapılması mümkündür.

DHL kargo takip ne zaman gelir?

DHL Kargo teslimat süreleri genel olarak 1 ila 3 iş günü arasında değişmektedir.

DHL kargo takip nasıl yapılır?

DHL ya da online satıcılar tarafından müşterilere iletilen kargo takip numaralarının kargo takip sistemine girilmesi ile kargo takip yapılır. Ayrıca müşteri hizmetlerine ulaşarak da kargo takibinin yapılması mümkündür.

DHL Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

DHL Kargo tarafından müşterilere verilen kargo takip numaralarının hane sayıları değişiklik gösterir. Genelde 10 hanesi rakamlardan oluşan kargo takip kodları, harfleri de içerebilirler. Kargo takip kodları genellikle 000, JJD01, JJD00, JVGL veya benzeri bir kodla başlarlar.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

DHL Kargo tarafından teslim edilen hasarlı kargo bildirimler, kargo teslim edildikten sonra 7 gün içerisinde yapılmalıdırlar. DHL firması, hasarlı kargoların yazılı olarak bildirilmesini istemektedir. Genel müdürlüklere ya da DHL şubelerine yazılı bir dilekçe ile hasar bildirimi yapıldığı takdirde hasar ve tazmin süreci başlatılır.

DHL Kargo hafta sonu açık mı?

DHL Kargo, Cumartesi günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise açık değildir.

DHL Kargo ücreti ne kadar 2022?

DHL Kargo, 220’den fazla ülkeye kargo gönderimi yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı fiyatları birbirinden farklıdır. Ayrıca kargoların boyutları ve ağırlıkları da ücretlenmelerde bir kriter olarak kabul edilmektedirler. Bu yüzden, genel bir ücret tarifesi uygulanmamaktadır. DHL Kargo ile gönderimlerde ücret hesaplamaları, DHL Kargo resmi sitesi üzerinden yapılabilir.

Yorum Yap