N11 Kargo Takip Gönderi Sorgulama

N11 Kargo Takip süreci anlaşmalı kargo firmaları üzerinden yapılır. N11 üzerinden verilen siparişlerde satıcılar, ürünleri N11’in anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinden birine teslim ederler.

Satıcıların kargo şirketlerine ürün teslimi gerçekleştikten sonra, ilgili kargo tarafından müşteriler bir kargo takip numarası gönderilir. Bu numara ile ilgili kargo şirketinin kargo takip sistemi üzerinden kargo takibi yapılabilir.

Aynı zamanda kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılan N11 hesaplarında, “Siparişlerim” kısmına girildiğinde de kargonun anlık durumu görülebilir. 

N11 Kargo Takip Nasıl Yapılır?

N11 üzerinden sipariş oluşturulduğu anda, Siparişlerim kısmında bu siparişin bilgileri belirir. Bu kısımda yer alan aktif siparişlerin kargolarının tam zamanlı olarak bilgileri de takip edilebilir. 

Aynı zamanda satıcının kargoyu gönderirken kullandığı kargo şirketinin resmi web sitesinde yer alan kargo takip sistemlerinden de kargo takipleri yapılabilir.

Bunun için ise, müşterilere SMS ya da e-posta ile iletilen kargo takip numaralarına ihtiyaç vardır. Bu kargo takip numaraları ile kargo takip sistemlerinden sorgulama yapıldığı takdirde, kargonun mevcut durumu hakkında bilgi alınabilir. 

Telefondan N11 Kargo Takibi Yapılır mı?

N11 üzerinden verilen siparişlerin kargo takipleri, telefon üzerinden yapılabilir. Bunun için 0850 333 00 11 numarasından N11 müşteri hizmetlerine bağlanılması gerekmektedir. N11 müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir. Aynı numara ile Whatsapp üzerinden de N11 temsilcilerine ulaşmak mümkündür.

Ayrıca, N11 satıcısının ürünleri teslim ettiği kargo şirketinin müşteri hizmetleri aranarak da, kargo takibi gerçekleştirilebilir.

Kargo şirketinin müşteri hizmetlerine, SMS ya da e-posta ile iletilen kargo takip numarası söylendiği takdirde, müşteri temsilcisi tarafından kargonun nerede olduğu ve ne zaman teslim edileceği bilgileri aktarılır.

N11 Kargo takip numarası nereden bulunur?

N11 kargo takip numaraları, N11 satıcılarının ürünleri teslim ettiği kargo şirketleri tarafından müşterilere SMS ya da e-posta ile gönderilmektedir. Ayrıca N11’e kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığı takdirde, Hesabım kısmında yer alan Mevcut Sipariş sayfasından da kargo takip numarası bulunabilir.

N11 Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

N11’e kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığı takdirde, Mevcut Sipariş sayfasında yer alan ürünlerin yanındaki Kargo Takip butonuna basarak, kargo takip işlemleri yapılabilir. 

Kargo şirketinin kargo takip sistemine girilen kargo takip numarası ile de N11 kargo takip sorgulama yapılabilir.

N11 kargo takip numarası nerede yazar?

N11 mağazasının ürünü kargo şirketine teslim etmesinin ardından, müşterilere SMS ya da e-posta ile kargo takip numarası iletilir. 

N11 Kargo ne zaman ulaşır?

N11 satıcılarının ürünleri kargo şirketine vermesinin ardından ortalama 3 iş günü içerisinde kargolar adreslere ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu 3 iş günü süresine dahil edilmezler. Posta ile yapılan gönderimlerde ise teslimat süreleri 7 ila 10 güne kadar uzayabilir. 

N11 Kargo Ücreti Ne Kadar?

N11 bir e-ticaret platformudur ve anlaşmalı olduğu çok sayıda kargo şirketi bulunmaktadır. N11’de satış yapan satıcı mağazalar, sipariş aldıktan sonra ürünlerini bu kargo şirketlerine teslim ederler. Kargo şirketlerinin teslimat süreleri ise farklılıklar gösterir. Siparişler oluşturulduktan sonra tahmini kargo teslimat tarihlerine dair müşteriler bilgilendirilmektedirler. 

N11 Hakkında

N11, Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri arasında yer alan bir online alışveriş platformudur. Her türlü kategoride 20 milyondan fazla geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet etmektedir. 23 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı bulunan N11, 270 binden fazla kayıtlı iş ortağı ile her gün yüz binlerce sipariş teslim etmektedir. 

N11 Genel Merkez İletişim

N11 Genel Merkez, İstanbul Sarıyer’de yer almaktadır. N11 genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

    • Adres: Reşitpaşa Mah İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent Arı 3 4/a-3 D:8-9, 34467 Sarıyer/İstanbul
  • Telefon:  (0850) 333 00 11
  • Resmi web sitesi: www.n11.com 

N11 Sosyal Medya İletişim Adresleri

N11’in resmi Twitter, Instagram, Youtube, Pinterest ve Facebook hesapları bulunmaktadır. Aynı zamanda N11 Blog adında bir blog sayfası da mevcuttur. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

N11 Sosyal Medya Adresleri
Facebookfacebook.com/n11com
Youtubeyoutube.com/user/n11comkanal
Twittertwitter.com/n11com
Instagraminstagram.com/n11com/
Pinterestpinterest.com/n11com/
N11 Blogblog.n11.com/

N11 kargo teslimat saatleri

N11 kargo teslimat süreleri ve saatleri, ürünleri teslim edecek olan kargo şirketine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda N11 mağazalarının ürünleri kargo şirketlerine teslim ettikleri saat ve tarihler de teslimat saatlerini ve sürelerini etkilemektedir. 

N11 Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

N11 kargo takip numarası nerede yazar?

N11 kargo takip numarası, N11 Siparişlerim kısmında yazar. Aynı zamanda kargo şirketine teslim edilen ürünler, kargo şirketi tarafından müşterilere SMS ya da e-posta ile gönderilen kargo takip numaraları ile takip edilebilirler.

N11 kargo takip nasıl sorgulanır?

N11 online alışveriş platformuna kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığı takdirde, Hesabım sayfasında yer alan Mevcut Sipariş kısmından kargo takipleri yapılabilir. Mevcut Sipariş kısmında ürünlerin yanında Kargo Takip butonları bulunmaktadır. Bu butonlara tıklanarak ya da kargo takip linkine tıklanarak kargo takipleri yapılır. 

Kargo takip butonunun üzerinde yer alan kargo takip numarası ile, ilgili kargo şirketinin internet sitesi üzerinden de siparişler izlenebilir.

N11 kargo takip ne zaman gelir?

N11 kargo teslimatları, kargo şirketlerine göre değişiklikler gösterir. Fakat genel olarak 3 iş günü içerisinde teslimatlar gerçekleşir.

N11 kargo takip nasıl yapılır?

N11 kargo takibi, Hesabım menüsünde yer alan Mevcut Sipariş sayfasından yapılabilir. Aynı zamanda müşterilere iletilen kargo takip numaraları ile de, ilgili kargonun resmi web sitesi üzerinden kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir.

N11 kargo takip numarası kaç haneli?

N11 kargo takip numaraları 13 haneli kodlardır.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

N11 kargoları teslim alınırken, kargo görevlisi adresi terk etmeden önce hasar kontrolü yapılmalıdır. Kargo görevlisi, hasar kontrolü bitene kadar beklemek zorundadır. Kargoda herhangi bir yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma, kısır vb. bir hasar saptanırsa, kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturulmalıdır.

N11 hafta sonları kargo teslimatı yapıyor mu?

N11 online alışveriş platformu, birden fazla kargo şirketi ile çalışmaktadır. Bu kargo şirketlerinden bazıları Cumartesi günleri teslimat yapmaktadırlar. Satıcıların ürünleri teslim ettiği kargo şirketinin çalışma prosedürlerine göre N11 üzerinden verilen siparişlerin hafta sonları teslim edilip edilmeme durumları değişiklik göstermektedir. Genel olarak kargo şirketleri Pazar günleri çalışmamaktadır. Fakat bazı olağanüstü durumlarda Pazar günleri de teslimatların gerçekleşmesi mümkündür. Siparişler oluşturulduktan sonra, tahmini teslimat tarihlerine dair müşteriler bilgilendirilirler.

N11 kargo ücreti ne kadar 2022?

N11 kargo ücretleri, anlaşmalı olunan kargo şirketlerinin uyguladıkları kargo ücretlendirme tarifelerine göre değişiklikler gösterir. N11 mağazaları, kargo şirketleri aracılığı ile adreslere ürün gönderimi yapmaktadırlar. N11 üzerinden alışveriş yaparken, ilgili mağazanın ürünü hangi kargo ile göndereceği ve kargo ücretlerinin ne kadar olduğu görünmektedir. Mağazaların ve N11’in belirledikleri bazı alışveriş tutarları ve üstündeki tutarlar, kargoların ücretsiz gönderilebilmesi imkanı sunmaktadır. Bunun için müşterilerin belirli bir limiti aşmaları gerekmektedir. Alışveriş esnasında, mağazaların ücretsiz kargo limitleri de müşterilere bildirilmektedir.

Yorum Yap