UPS Kargo Takip Gönderi Sorgulama

UPS Kargo Takip oldukça kolaydır. Bunun için bir kargo takip numarasına ihtiyaç vardır. Bu numara ile UPS Kargo’nun kargo takip sistemi üzerinden sorgulama yapılabilir. 

ups kargo takip

UPS Kargo Takip Nasıl Yapılır?

UPS Kargo ile yurt içi ya da yurt dışı kargo takipleri kolay bir şekilde yapılabilir. Yurt içi ve yurt dışı olarak iki ayrı satır, UPS Kargo’nun takip sisteminde yer alır.

Kargoların yurt içi ya da yurt dışı gönderim olmalarına göre ilgili satıra kargo takip numarası girilerek sorgulama yapılır. Sorgulama sonuçları ekrana kargo hareketleri, şube bilgileri, tarih ve saat bilgileri olarak yansır. 

Telefondan UPS Kargo Takibi Yapılır mı?

Telefon üzerinden UPS Kargo tarafından gönderilen kargoların takibinin yapılması mümkündür. Bunun için 0850 255 00 66 numarasından müşteri hizmetleri aranmalıdır.

UPS Kargo müşteri hizmetleri sadece hafta içleri 09.00 – 20.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler dışında kalan zaman dilimlerinde online kargo takip sorgulaması yapılabilir. 

UPS Kargo takip numarası nereden bulunur?

Kargo takip numaraları, UPS Kargo tarafından müşterilere teslim edilen faturaların üzerinde yer alır. Herhangi bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapılmış ise, e-posta ya da SMS yolu ile kargo takip numarası iletilir. Takip kodunu kaybeden ya da hiç almayan müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip numaralarını öğrenebilirler. 

UPS Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

UPS kargo gönderilerinde, kargonun UPS çalışanlarına teslim edildiği anda müşterilere bir barkod numarası verilir. Bu barkod numarası kargo takip numarası olarak da bilinir.

Yurt dışı gönderimlerinde kargo takipleri bu barkod numarası ile yapılabilir. UPS Kargo’nun kargo takip sistemine bu kargo takip numarası girilir ve sorgulama gerçekleştirilir. Böylece kargonun anlık olarak nerede olduğu, saat ve tarih bilgileri ekranda belirir. 

UPS kargo takip numarası nerede yazar?

UPS Kargo, kargo gönderim işlemleri esnasında müşterilerine bir fatura teslim eder. Kargo takip numarası bu faturanın üzerinde yer alır.

Bir e-ticaret sitesinden yapılan alışverişlerde ise kargo takip numarası SMS ya da e-posta ile müşterilere iletilir. Takip koduna ulaşamayan müşteriler ise müşteri hizmetlerinden takip kodlarını öğrenebilirler. 

UPS Kargo ne zaman ulaşır?

UPS Kargo teslimat saatleri mesafeye ve gönderim saatlerine göre değişiklikler gösterir. Türkiye içi kargo gönderimlerinde teslimat süreleri en fazla 3 (üç) iş günü olacak şekilde hedeflenmiştir. UPS Kargo, hızlı teslimat noktasında çalışmalarını arttıran bir şirkettir.

Kargolarının çoğunu ertesi gün teslim edecek şekilde yetiştirmeyi kendine hedef olarak koymuştur fakat bütün kargoları için ertesi gün teslim yapamamaktadır.

UPS Kargo Ücreti Ne Kadar?

UPS Kargo ücretlendirmeleri kargoya ve mesafeye göre değişiklik gösterir. UPS Kargo’da standart bir ücretlendirme söz konusu değildir. Kargoların boyutları, ağırlıkları ve yurt içi ya da yurt dışı gönderim olma durumları ücretleri etkiler.

UPS Kargo’nun sitesi üzerinde bir kargo hesaplama bölümü yer alır. Bu bölüme gidilip gönderilmek istenen kargonun özellikleri girilerek ücret bilgisi öğrenilebilir. 

UPS Kargo Hakkında

Açılım United Parcel Service olan UPS Kargo, Amerikan Posta Şirketi tarafından 1907 senesinde kurulmuştur. Jim E. Casey tarafından kurulmuş ve 1919 senesinde UPS Kargo olarak adlandırılmıştır. 1976 senesinde Atlantik’te çok sayıda kargo gönderim işlemi gerçekleştirmiştir.

Bu seneden sonra ilk şubesini Almanya’da açmaya karar vermiştir. Günümüzde 220 ülkeye hizmet vermektedir ve 400 binden çalışana sahiptir. 

Türkiye’de Ünsped Paket Servisi ve Tic A.Ş. olarak hizmet vermekte olan UPS Kargo, ülkemizde en çok tercih edilen kargo şirketleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde 700’den fazla taşıma araç filosu ve 23 tam donanımlı aktarma merkezi ile müşterilerine hizmet etmektedir. 

UPS Kargo Genel Merkez İletişim

UPS Kargo Genel Merkez, İstanbul Kağıthane’de yer almaktadır. UPS Kargo genel merkez açık adres ve  telefon bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Adres: Merkez, Papirüs Plaza, Ayazma Cd No:37/44 D:B Blok, 34406 Kâğıthane/İstanbul
  • Telefon: (0212) 413 22 22

UPS Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

UPS Kargo’nun resmi Twitter, Instagram ve Facebook hesapları bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

UPS Kargo Sosyal Medya Adresleri
Twitterhttps://twitter.com/UPSTurkiye
Instagramhttps://www.instagram.com/UPS.turkiye/
Facebookfacebook.com/UPS.Turkiye/

UPS Kargo Çalışma Saatleri

UPS Kargo çalışma saatleri hafta içi her gün 09.00 – 18.00 saatleridir. Cumartesi günleri ise 09.00 – 15.00 arası hizmet vermektedir. UPS Kargo Pazar günleri hizmet vermemektedir. 

UPS Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UPS kargo takip numarası nerede yazar?

UPS Kargo, kargo gönderim işlemleri esnasında müşterilere teslim ettiği faturanın üzerine kargo takip numarasını yazmıştır. Bir e-ticaret sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde ise, kargo takip numarası SMS ya da e-posta ile müşterilere iletilir. Kargo takip numarasını bilmeyen müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak numaralarını öğrenebilirler. 

UPS kargo takip nasıl sorgulanır?

Kargo takip numarasını bilen müşteriler online olarak UPS Kargo sitesinden kargo takip sorgulamalarını yapabilirler. Burada kargo takip sorgulaması yapıldığı takdirde kargonun mevcut durumu öğrenilebilir. 

UPS kargo takip ne zaman gelir?

UPS Kargo, hızlı teslimat noktasında rakiplerinin önüne geçmeyi kendine hedef koyan bir kargo firmasıdır. Ertesi gün teslim seçeneğini bütün kargolarına uygulamak istemektedir. Fakat günümüzde her kargosu için ertesi gün teslimat gerçekleştirememektedir. 

UPS Kargo teslimat süreleri mesafeye ve gönderim saatine göre değişiklik gösterse de tüm kargoları en fazla 3 (üç) iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Olağanüstü durumlarda bu sürede uzamalar meydana gelebilir.

UPS kargo takip nasıl yapılır?

UPS kargo takip numarası ile, kargo takip sistemi üzerinden kargo takip sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda müşteri hizmetleri aranarak da kargo takibinin yapılması mümkündür. Müşteri hizmetlerinden kargo takibi yapılabilmesi için kişisel bilgilerin telefonda doğrulanması gerekir. 

UPS Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

UPS Kargo tarafından verilen kargo takip numaraları genel olarak 12 haneli referans numarasına sahip bir barkodlu bildirim kodudur. 

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

UPS tarafından gönderilen kargolarda bir hasar tespit edildiği takdirde, 7 gün içerisinde hasar bildiriminin yapılması gerekir. Taşıyıcının kanuni adresine yazılı olarak hasar bildirim başvurusunun yapılması gerekir. 7 günü aşan bildirimlerde ise her türlü zarar ve tazminat hakkından feragat edilmiş olur. Hasar bildirimleri UPS Kargo’ya yazılı olarak yapılmalıdır. 

UPS Kargo hafta sonu açık mı?

UPS Kargo Cumartesi günleri 09.00 – 15.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri ise UPS Kargo kapalıdır. 

UPS Kargo ücreti ne kadar 2022?

UPS Kargo için standart bir kargo ücretlendirme prosedürü bulunmamaktadır. Ücretlendirmeler için gönderilen kargonun ağırlığı, boyutu ve gönderim mesafesi göz önünde bulundurulur. Kargoların yurt içine gönderilmesi ve yurt dışına gönderilmesi arasında da ücret farkları oluşur. Gönderilmek istenen kargonun boyut ve ağırlık bilgileri ölçülürse, gönderilmek istenen adres bilgisi ile birlikte UPS kargonun ücret hesaplama sistemi üzerinden ücretlendirme hesaplamaları yapılabilir. 

Yorum Yap