Aras Kargo Takip Gönderi Sorgulama

 

Aras Kargo üzerinden Aras Kargo Takip Sistemi ile kargoların anlık yerleri öğrenebilirsiniz. Kargo Takip Sistemi’nden yapılan sorgulamalarda herhangi bir sonuç alınamıyorsa ya da kargo takip numarasının hatalı olduğu düşünülüyor ise, müşteri hizmetlerinden yardım alınabilir. Aras Kargo Müşteri Hizmetleri numarası 444 25 52’dir. Aras kargoda herhangi bir kargonuz bulunuyorsa yukarıda Kargo Takip No yazan bölüme kargo numarasını ekleyerek sorgulama yapabilirsiniz. 

aras kargo takip
Aras Kargo Takip

Aras Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Aras Kargo takip numarası ile kargo takip sistemine takip no girişi yapıldığı takdirde, ilgili kargonun nerede olduğu ve teslimatına kaç adım kaldığı öğrenilebilir. “Kargo Takip No” yazan kutucuğa takip numarası girildikten sonra, sağ tarafta yer alan kırmızı sağ ok işaretli butona tıklanması gerekir. Kargo takip sistemi sorgulama işlemlerini tamamladığında ise veritabanından anlık çekilen bilgiler ekrana yansır. 

Telefondan Aras Kargo Takibi Yapılır mı?

Kargo takip numarası olmayan müşteriler, telefon ile Aras Kargo müşteri hizmetlerini arayarak telefondan Aras kargo takibi yapabilirler. Bunun için 444 25 52 müşteri hizmetleri numarasının aranması ve kişisel bilgilerin verilmesi gerekir. 

Kişisel bilgiler doğrulandıktan sonra, müşteri temsilcileri kargoların yeri hakkında bilgilendirme yapacaklardır. Müşteri hizmetlerinden aynı zamanda kargo takip numarası da öğrenilebilir. Bu numara ile sonraki kargo takip sorgulamaları internet üzerinden kolayca halledilebilir. 

Aras Kargo takip numarası nereden bulunur?

Aras Kargo takip numarası, kargo işlemleri gerçekleştirildikten sonra SMS ya da e-posta ile müşterilere iletilir. Kargo takip numarası almayan ya da numarasını kaybeden müşteriler, müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip numaralarını öğrenebilirler. Aynı zamanda en yakın Aras Kargo şubesine gidildiği takdirde de, kargo takip numaraları öğrenilebilir.

Aras Kargo Takip sorgulama nasıl yapılır?

Kargo takibinin yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Kargo Takip bölümüne gidildikten sonra kargo takip numarası ile yukarıdaki kutucuk doldurulmalıdır.
  • Kutucuğun altında yer alan Sorgula butonuna basılarak kargo takip sorgulaması başlatılır.

Bu adımlar izlendikten sonra açılan ekranda kargoların nerede olduğuna ve ne zaman teslim edileceklerine dair bilgiler yer alacaktır. 

Aras Kargo takip sorgulama yapılabilmesi için, bir kargo takip numarasına ihtiyaç duyulur. Aras Kargo resmi web sitesinde yer alan kargo takip sistemine kargo takip numarasının girilmesi gerekmektedir. Bu numara girildikten sonra veritabanından çekilen anlık bilgiler, kargonun mevcut durumu hakkında müşterileri bilgilendirir. 

Eğer bir e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapılmışsa, paketin yerinin öğrenilebilmesi için irsaliye, takip no  ya da fatura numaraları da kullanılabilir. Aras kargo sitesi üzerinden satın aldığınız E-Ticaret firmasını ve Takip No doldurarak kargo takip sorgulaması yapabilirsiniz.

Aras kargo takip numarası nerede yazar?

Kargo gönderim işlemleri gerçekleştirildikten sonra oluşturulan belgenin üzerinde Aras Kargo takip numarası yer almaktadır. Aynı zamanda Kargo işlemleri tamamlandıktan sonra müşterilere SMS ya da e-posta ile Aras Kargo takip numaraları iletilir. 

Aras Kargo ne zaman ulaşır?

Aras Kargo teslimat süreleri kargonun gönderileceği mesafeye göre değişmektedir. 0 ile 600 kilometre arası kargo gönderim mesafelerinde 1 (bir) günde teslimat gerçekleştirilir. 600 kilometreden daha uzak mesafelerde ise teslimat süresi 2 (iki) güne çıkabilmektedir. 

Aras Kargo Ücreti Ne Kadar?

Aras kargo ücretleri, kargo paketlerinin ağırlığına ve boyutlarına göre değişiklikler göstermektedir. 2022 senesi itibariyle 1 kilo ağırlığındaki paketlerden genel olarak 11.70 TL ücret alınmaktadır. 2 kilo ağırlığındaki paketler için ise 12.89 TL ücret alınmaktadır. Kargo ücretlerinin Aras Kargo web sitesi üzerinden hesaplanabilmeleri mümkündür. Kargo bedelleri aynı zamanda şubeler üzerinden de öğrenilebilir. 

Aras Kargo Hakkında

Aras Kargo, 1979 yılında Celal Aras tarafından kurulmuştur ve Aras Dağıtım ve Pazarlama şirketinin bir alt kuruluşudur. Şirketin belirli bir başarıya ulaşması sonucunda, 1989 senesinde Aras Kargo kurulmuştur. Aras Kargo, kurulduğu günden itibaren Türkiye’de kargo sektörünün liderleri arasında yer almıştır.

14 Bölge Müdürlüğü, 1000’e yakın şubesi ve 5000’in üzerindeki taşıma araçları ile Türkiye’nin her yerine kargo hizmeti sağlamaktadır. 16 bin kişiden fazla çalışanı ile her gün 1 milyonun üzerinde kargo teslimatı gerçekleştirmektedir. Birçok büyük e-ticaret sitesi ile iş birliği içerisinde olması ise, güvenilirliğinin ispatı olarak gösterilebilir. 

Aras Kargo Genel Merkez İletişim

Aras Kargo Genel Merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Aras Kargo genel merkez açık adres, telefon ve resmi web sitesi bilgileri aşağıda yer almaktadır:

  • Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi Yavuzsultanselim Caddesi No:2 Aras Plaza Kavacık, İstanbul 
  • Telefon: (0216) 538 55 00
  • Fax: 0 (216) 538 56 52
  • Resmi web sitesi: www.araskargo.com.tr/ 

Aras Kargo Sosyal Medya İletişim Adresleri

Aras Kargo’nun resmi sosyal medya hesapları Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve LinkedIn platformlarında bulunmaktadır. Bu hesaplara ait bağlantı linkleri ve ait oldukları sosyal medya platformları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

Aras Kargo Sosyal Medya Adresleri
Facebookfacebook.com/araskargo 
Twittertwitter.com/araskargo 
Instagraminstagram.com/aras_kargo/ 
LinkedInlinkedin.com/company/aras-kargo/ 
Youtubeyoutube.com/user/araskargoonemtasir 

Aras Kargo Çalışma Saatleri

Aras Kargo şubeleri hafta içleri 08.30 – 18.30 arası hizmet vermektedir. Cumartesi günleri ise 08.30 – 15.30 saatleri arasında şubeleri açıktır. Aras Kargo pazar günleri kapalıdır. Dini bayramlarda ve resmi tatillerde de Aras Kargo şubeleri hizmete kapalıdır.

Aras Kargo Takip Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aras kargo takip numarası nerede yazar?

Aras kargo takip numarası, kargo işlemleri tamamlanırken hazırlanan belgenin üzerinde yer almaktadır. Kargo takip numarasını öğrenmek isteyen müşteriler, şubeye giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

Aras kargo takip nasıl sorgulanır?

Aras Kargo üzerinden kargo takibi yapılabilmesi için, Aras Kargo resmi web sitesine girilmelidir. Burada açılacak olan ekranda kargo sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için konulan bölüme gidilmelidir. Kargo takip numarasının buraya girilmesi sonucunda açılacak ekranda, kargonun mevcut durumuna dair bilgi alınabilir.

Aras kargo takip ne zaman gelir?

Aras kargo teslimat süreleri, kargonun gönderileceği mesafeye göre değişiklik gösterir. 0 – 600 kilometre arası teslimatlarda teslimat süreleri 1 gündür. 600 kilometreden daha uzağa gönderilen kargolarda ise teslimat süreleri 2 güne kadar çıkmaktadır.

Aras kargo takip nasıl yapılır?

Aras Kargo tarafından müşterilere verilecek olan, sayılardan oluşan bir takip numarası sayesinde kargo takibi yapılır. Aras Kargo’nun kargo takip sistemine girilen bu numara ile kargo takip işlemleri gerçekleştirilebilir.

Aras Kargo kargo takip numarası kaç haneli?

Aras Kargo’ya ait kargo takip numaraları 13 hanelidir. Tamamı rakamlardan oluşan bu numara ile kargo takip işlemleri yapılabilir.

Kargo hasar bildirimi nasıl yapılır?

Hasarlı kargo durumlarında, alıcıların ya da göndericilerin, kargo çıkışlarının yapıldığı ya da kargo girişlerinin yapıldığı hizmet birimlerine yazılı olarak dilekçe başvurusunda bulunmaları gerekir. Bunun yanında kargo işlemlerinin yapıldığı birimlerin bağlı olduğu Bölge Müdürlüğü’ne de dilekçe ile başvuru yapılabilir.

Aras Kargo hafta sonu açık mı?

Aras Kargo Cumartesi günleri 08.30 – 15.30 saatleri arasında hizmete açıktır. Pazar günleri ise hizmet vermemektedir.

Aras Kargo ücreti ne kadar 2022?

Aras Kargo ücretleri, kargoların ağırlık ve boyutlarına göre değişiklik gösterir. 2022 senesi itibarıyla Aras Kargo ile gönderilecek 1 kg ağırlığındaki kargolar 11.70 TL karşılığında gönderilmektedirler. 2 kg ağırlığındaki paketlerin kargo ücretleri ise 12.89 TL olarak belirlenmiştir. Kargo paketlerinin boyutları da ücretlerin belirlenmesinde etkili olmaktadırlar. En doğru ücret hesaplaması için, gönderilmek istenen eşyaların ağırlık ve boyutları ölçülmelidir. Bu ölçümler yapıldıktan sonra Aras Kargo resmi internet sitesi üzerinden ücret hesaplamaları yapılabilir. Ayrıca Aras Kargo şubelerine giderek de kargo ücretleri öğrenilebilir.

Yorum Yap